Policja i biegły z zakresu pożarnictwa zbadają przyczynę pożaru hotelu Złoty Groń

0
1082
Bronka Polok/Andrzej Drobik - Dziennik Zachodni

Wczoraj przed 23 doszło do pożaru hotelu Złoty Groń w Istebnej. Ogień pojawił się w nocy w jednym z budynków kompleksu. Ewakuowano gości. Częściowo spłonął dach oraz dwie kondygnacje jednego z budynków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak poinformował dziennikarzy Dziennika Zachodniego st. kpt. Michał Pokrzywa, rzecznik straży pożarnej w Cieszynie, ogień pojawił się prawdopodobnie na dachu jednego z budynków kompleksu hotelowego Złoty Groń w Istebnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o 22.47. Na miejsce zostały skierowane zastępy z Cieszyna oraz jeden z Żywca i jeden z Bielska-Białej. Do akcji dołączyła także grupa specjalna z Katowic oraz grupa specjalna z Cieszyna z komendantem na czele. Łącznie w działaniach wzięło udział 18 zastępów straży pożarnej – informował st. kpt. Michał Pokrzywa.

Jeszcze przed przybyciem strażaków z hotelu ewakuowano 32 osoby, w tym 29 gości hotelowych i 3 pracowników obsługi – informuje Dziennik Zachodni.

– Gdy strażacy dotarli na miejsce, w pierwszym momencie paliła się część dachu tego hotelowego kompleksu, ok. 100 metrów kwadratowych – podsumowywał st. kpt. Pokrzywa. Ogień został w porę opanowany. Akcja gaśnicza trwała 5,5 godziny. Spaleniu uległa konstrukcja dachu, więźba dachowa oraz pokoje z wyposażeniem na 3 i 4 kondygnacji.

Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Sprawę bada policja i biegły z zakresu pożarnictwa.

Złoty Groń to obiekt hotelowy w Beskidach.  Posiada przestronną, funkcjonalną salę, w której można zorganizować wesele do 120 osób. W hotelu znajduje się nowoczesne centrum SPA. Obiekt posiada dwa skrzydła – wschodnie i zachodnie. Znajdują się w nich pokoje o powierzchni od 19 m kw. do 38 m kw. i apartamenty od 27 m kw. Teraz szacowane są straty. Nie wiadomo na dany moment ile potrwa remont, ani ile to będzie kosztowało.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.