Oligarcha kupił restauracje McDonald’s

0
1432

McDonald’s podjął decyzję wycofania się z rosyjskiego rynku i poinformował, że szuka potencjalnego kupca. Restauracje właśnie kupił miejscowy oligarcha.

Aleksander Gowor od dawna współpracuje z McDonald’s w Rosji, zarządzając w ramach franczyzy kilkudziesięcioma lokalami. Oligarcha swoje biznesy rozpoczynał w przemyśle węglowym, a później trafił do branży petrochemicznej za sprawą Romana Abramowicza.

Od 2015 roku jest związany z koncernem McDonald’s, prowadził 25 lokali, a teraz przejął około 700 restauracji należących do korporacji. Nie są znane szczegóły transakcji, ani kwota za jaką lokale zostały przejęte.

Nowy właściciel w ramach umowy zobowiązał się utrzymać zatrudnienie, które dziś wynosi 60 tys. osób. Etaty mają być utrzymane przez minimum 2 lata. Oczywiście koncern McDonald’s zabiera ze sobą nazwę i logotyp, zatem nowy właściciel będzie musiał nazwać swoją sieć nową nazwą.

Transakcja wzbudza wątpliwości ekspertów, którzy twierdzą, że przejęcie restauracji było bezgotówkowe, a więc pojawiają się spekulację, że rzeczywistym właścicielem nadal jest McDonald’s. Potwierdzeniem tych tez ma być bardzo krótki okres, w którym przeprowadzono wycenę, warunki przejęcia czy zebranie odpowiedniej ilości kapitału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.