Olga Semeniuk mówi jak będzie wyglądało otwieranie gospodarki

0
2468

Podczas rozmowy w TOK FM, Olga Semeniuk podzieliła się informacjami na temat tego w jaki sposób rząd będzie podchodził do zdejmowania obostrzeń i otwierania gospodarki.

Do takich decyzji jest jeszcze jednak dość daleko, niemniej warto o tym mówić, aby każdy miał świadomość tego jak to może wyglądać i w jakim tempie mogą być wdrażane poszczególne rozporządzenia. Rząd dysponuje stosownym planem „powrotu do normalności” i ma go już od ponad roku.

Olga Semeniuk, Wiceminister rozwoju, pracy i technologii
„Będzie on wyglądał analogicznie do 2020 roku. W maju rok temu również mieliśmy do czynienia z etapem odmrażania gospodarki, kiedy staraliśmy się sukcesywnie i równolegle otwierać różne gałęzie.

Jesteśmy na to gotowi, protokoły bezpieczeństwa są gotowe i aktualizowane przez moich pracowników na bieżąco.”

Podczas rozmowy pytano ją także o kolejne wsparcie dla przedsiębiorców, których dotykają obecne obostrzenia. Odpowiedziała, że w tym tygodniu trwają prace nad stworzeniem rozporządzenia regulującego zasady takiej pomocy. Niestety projekt rozporządzenia ma być omawiany na Radzie Ministrów dopiero w przyszłym tygodniu. Zatem do jego opublikowania zapewne minie jeszcze trochę czasu, być może nawet tyle ile zapowiadał Jarosław Gowin, który na to samo pytanie udzielił odpowiedzi, że trzeba poczekać nawet 4-5 tygodni.

Semeniuk ponownie przypomniała, że obecne wsparcie składa się kilku narzędzi, m.in. zwolnienia z ZUS, postojowego, dopłat do wynagrodzeń dla pracowników czy dotacji w wysokości 5 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.