Od 6 czerwca odmrażanie branży eventowej! Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów

0
1850

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach dotyczących branży eventowej. Młode pary mogą planować wesele już po 6 czerwca. Będzie również możliwość organizowania imprez plenerowych do 150 osób już od 30 maja! Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness.

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych:

  • kina, teatry, opery, balet,
  • baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki,
  • sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.

Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

Od niedzieli zmiany w  limitach osób w branży handlowej i gastronomicznej. Do tej pory w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie na 1 osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od 30 maja ta zasada przestaje obowiązywać.

W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. A klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne – m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Rząd zmniejsza również m.in. restrykcje dotyczące organizowania wesel i informuje, że ani państwo młodzi, ani ich goście nie będą musieli nosić maseczek podczas imprezy, ale nie może być więcej niż 150 uczestników.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.