Nowy zarząd i plany Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

0
971

Na ostatnim walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia nowym Prezydentem został Tomasz Kolecki, a dotychczasowy szef SSP, Piotr Kamecki, jest jego zastępcą.

Oprócz członków zarządu w bieżące działania SSP zaangażowanych jest kilkoro członków komisji organizacyjnej, a także 10 przedstawicieli regionalnych, którzy są liderami lokalnych środowisk sommelierów w Polsce. Dynamiczny rozwój, wydarzenia ogólnopolskie i lokalne, sommelierskie konkursy, szkolenia, warsztaty i edukacyjne wyjazdy – to plany nowego zarządu SSP na najbliższy rok.

Już wkrótce czeka nas najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Stowarzyszenia, czyli Mistrzostwa Polski Sommelierów. Konkurs będzie trwał w tym roku dwa dni, od 4 do 5 czerwca, odbędzie się tradycyjnie w Warszawie w hotelu Regent. Półfinały i finałowa gala Mistrzostw będą transmitowane online.

3 czerwca przeprowadzimy czwartą edycję konkursu Wino na Medal. Produkty na konkurs można zgłaszać do 20 maja. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy do udziału wszystkich producentów i dystrybutorów wina, niezależnie od tego, czy produkt jest przeznaczony na rynek gastronomiczny, czy jest obecny w sprzedaży bezpośredniej. Regulamin konkursu jest dostępny pod linkiem: https://sommelierzy.pl/sites/default/files/regulamin2022-1.pdf

Kolejne zawody sommelierskie będą miały charakter lokalny. Konkursy Grand Prix zorganizujemy kolejno: 4 września w Katowicach, 18 września w Gdańsku, a 4-5 listopada w Szczecinie. W terminie 15-16 października zapraszamy z kolei do Poznania na Mistrzostwa Polski Młodych Sommelierów.

Przez cały rok członkowie SSP będą mieli okazję wziąć udział w edukacyjnych wyjazdach enoturystycznych, szkoleniach organizowanych m.in. w trakcie zawodów, a także kilkunastu warsztatach i degustacjach komentowanych w całej Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.