Niemcy wprowadzają obowiązkową kwarantannę nawet dla zaszczepionych

1
2187

Od dziś w Niemczech obowiązują nowe przepisy mówiące o tym, że każdy kto przyjeżdża z Portugalii zobowiązany będzie do odbycia kwarantanny. Nie ma przy tym znaczenia czy osoba jest już po komplecie szczepień czy nie.

Niemieccy turyści, którzy co roku bardzo licznie odwiedzają Portugalię przerywali swoje wakacje, by wrócić do kraju przed wprowadzeniem tych przepisów. Portugalia została wpisana na listę krajów, w których występuję koronawirus w wariancie Delta.

Badania wykazały, że ponad połowa zakażeń w Portugalii jest wywołana właśnie tym wariantem wirusa. Przypomnijmy, że podobne przepisy do niemieckich, były wprowadzone na początku czerwca w Wielkiej Brytanii. Wtedy turyści z wysp przeżywali dokładnie to samo co obecnie Niemcy, przerywali wakacje i pośpiechu wracali do kraju.

Obowiązkowa kwarantanna została ustalona na 14 dni. Przepisy weszły w życie we wtorek, 29 czerwca. Zatem, aby nie być zobowiązanym do dwutygodniowej izolacji, turyści masowo organizowali powrót przed wejściem w życie tych przepisów.

To bardzo złe wieści także dla nas, ponieważ może się okazać, że do Polski ten wariant wirusa także zawita na dobre, a to będzie oznaczało zapewne powrót do niektórych obostrzeń, a w ostateczności kolejny lockdown. Przypomnijmy, że minister zdrowia wypowiadał się już w tej kwestii i zakładane są wszystkie warianty.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.