Sukces prywatnych linii lotniczych w Rosji

0
781

Według urzędu nadzorującego ruch lotniczy w Rosji (Rosawiacja), aż 128,3 miliona pasażerów przewiozło w 2019 roku sto pięć linii lotniczych operujących w tym kraju.

Na ten rok rosyjskie Ministerstwo Transportu przewiduje wzrost przewozów na poziomie nie wyższym niż 7 procent. I ma to być najmniejsza dynamika od 7 lat.

Mimo, że prywatni przewoźnicy zaczynają w tej branży odnosić sukcesy to nadal jednak rynek jest zdominowany jest przez dużych przewoźników. Liderem pozostaje Aerofłot i prywatny S7.

Szybko rozwijają się linie niskokosztowe Smartavia (do niedawna Nordavia), które osiągnęły wzrost przewozów aż o 70,9 procent. Rosną też Azur Air i Royal Flight, które mają tureckich udziałowców. Royal Flight lata głównie dla tureckiego biura podróży Coral Travel, a po tym jak do jego floty dołączyły dwa boeingi 777-300 ER, w ofercie pojawiły się również rejsy dalekiego zasięgu.

Największym tempem wzrostu może pochwalić się, również prywatny przewoźnik Azimuth Airlines. Mimo kłopotów technicznych, w zeszłym roku zanotował on dzięki powiększeniu floty i rozbudowie siatki połączeń, wzrost przewozów o 86,3 procent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.