Najstarsze biuro podróży świata ogłasza upadłość

0
253

Brytyjskie biuro podróży – Thomas Cook ogłosiło upadłość. Oznacza to poważne kłopoty dla około 600 tys. klientów grupy. Brytyjskie władze już rozpoczęły sprowadzanie do kraju swoich obywateli. Szacuje się, że poszkodowanych może być około 150 tys. Brytyjczyków.

Upadłość została ogłoszona po nieudanych negocjacjach z wierzycielami i bankami. Firmie zabrakło około 200 milionów funtów by zachować płynność finansową. Informacje o tym napłynęły w kilka dni, po ułożeniu się z bankami oraz głównym udziałowcem chińskim funduszem Fosun – podaje rynek-turystyczny.pl

Jak czytamy w komunikacie wszystkie spółki należące do grupy, w tym linie lotnicze wstrzymały swoją działalność. Dotyczy to również niemieckiej marki Neckermann, do którego należy Neckermann Polska. Władze Neckermann Polska wydały oświadczenie, że jako spółka polskiego prawa handlowego nadal prowadzi normalna działalność operacyjną i obsługuje swoje zobowiązania na bieżąco, a klienci są bezpieczni.

Reklama

W sumie firma działała w kilkunastu krajach. Co roku z jej usług korzystało kilkanaście milionów klientów. Do grupy poza biurami podróży nalezą też linie lotnicze i liczne hotele. Kłopoty firmy trwały już od kilku lat.

Fot. money.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!