Nagroda dla MONTOWNI za rewitalizację do nowoczesnych funkcji hotelowo-gastronomicznych

0
1089
Fot.: Euro Styl

Zabytkowa MONTOWNIA, rewitalizowana i przystosowywana przez Euro Styl z Grupy Dom Development do nowoczesnych funkcji hotelowo-gastronomicznych, została wyróżniona w jednym z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursów branży nieruchomości – European Property Awards, otrzymując tytuł Award Winner w kategorii Commercial Redevelopment/Renovation (przebudowa/renowacja obiektu komercyjnego).

MONTOWNIA jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji DOKI (także nagrodzonej w konkursie EPA w dwóch kategoriach: Mixed-Use Development oraz Development Marketing), którą spółki Euro Styl (DOKI Living) i Torus (DOKI Office) realizują na postoczniowych terenach sąsiadujących bezpośrednio z gdańskim śródmieściem. To świetnie zachowany, zabytkowy budynek z lat 30. ubiegłego wieku, w którym montowane były silniki oraz całe sekcje okrętów podwodnych.

European Property Awards (EPA) jest częścią prestiżowego konkursu International Property Awards, którego początki sięgają 1994 roku. Jest to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, przyciągające inwestorów z całego świata. Rywalizacja odbywa się z podziałem na regiony: Afrykę, Azję i Pacyfik, Arabię, Kanadę, Karaiby, Amerykę Środkową i Południową, Europę, Wielką Brytanię i USA.

Doceniona wyjątkowość projektu
Przyznając MONTOWNI tytuł Award Winner na poziomie krajowym jury, w skład którego wchodzą członkowie Izby Lordów brytyjskiego parlamentu oraz uznani architekci i eksperci branży nieruchomości i designu, wzięli pod uwagę zarówno skalę przedsięwzięcia, oryginalność projektu i jego detali, szacunek do historycznych walorów oraz sposób dostosowania poddawanego renowacji gmachu do nowych funkcji.

– Wszystko co wyjątkowe w tym obiekcie już na nas czekało. Należało zadbać jedynie o to, by odtworzyć oryginalną, historyczną formę przestrzenną wnętrza obiektu, usuwając nawarstwienia budowlane powstałe w ostatnich latach użytkowania. Dzięki zdemontowaniu wtórnego stropu nad kondygnacją parterową odsłoniliśmy serce budynku – galeriowy układ widoczny przez wszystkie kondygnacje. Monumentalny charakter wnętrza gmachu podkreśla zielona ściana rozpościerająca się przez wysokość całego budynku – jako zwieńczenie schodów, wewnętrznej osi widokowej i symbol nowego życia hali – komentuje Łukasz Rayss, architekt z pracowni Rayss Group odpowiedzialnej za projekt przebudowy obiektu.

Komfort wypoczynku i pełnia smaku
Parter MONTOWNI wypełni odpowiadający najnowszym trendom food hall, natomiast na trzech górnych kondygnacjach odrestaurowanego gmachu znajdzie się 114 loftów serwisowanych w formule hotelowej.

Będą to kompletnie wyposażone apartamenty o powierzchni od 37 do 51 mkw., z własnym aneksem kuchennym. Wysokość kondygnacji, sięgająca nawet ponad 5 metrów, pozwoli na stworzenie w nich antresoli sypialnianych. Dzięki temu każdy loft ugości nawet 4-6 osób, stając się idealnym miejscem wypoczynku dla odwiedzających Gdańsk rodzin czy grup przyjaciół. Oferta hotelowa MONTOWNI doskonale trafi też w gusta szerokiej grupy biznesowej korzystającej z pobytów krótko- i średnioterminowych, zapewniając niezależność apartamentu i hotelowy serwis. Do apartamentów prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą. Osoby ceniące nowoczesność będą mogły zameldować się i otworzyć swój apartament smartfonem bez konieczności korzystania z usług recepcji. W budynku znajdą się również przestrzenie wspólne dla gości – sala biznesowa, czytelnia i pokój zabaw dla dzieci – mówi Tomasz Albrycht, Dyrektor Działu Apartamentów Serwisowanych Euro Styl S.A.

Komplementarna do części hotelowej będzie 400-metrowa przestrzeń konferencyjna. Na parterze zaprojektowano zaś food hall o powierzchni 2,3 tys. mkw. z różnorodną ofertą restauracyjną (około 20 restauracji i barów). Wnętrza MONTOWNI wzbogacą elementy sztuki współczesnej autorstwa znanego artysty Tomasza Krupińskiego. Będzie to 17 niepowtarzalnych lamp o wielkości od 2 do 9 metrów, zawieszonych w przestrzeni pomiędzy kondygnacjami. Wykonane będą z autentycznych muszli placuna ephium sprowadzonych na specjalne zamówienie z Filipin. Na ścianach wszystkich kondygnacji znajdą się też wielkogabarytowe obrazy z kategorii abstrakcyjnych pejzaży, które będą rewersem rozpościerającej się przez wszystkie kondygnacje jednej z największych w Polsce, wewnętrznej ściany zieleni o wysokości 20 metrów.

– MONTOWNIA będzie magnesem i sercem DOKÓW oraz całej rodzącej się w tej części Gdańska nowej dzielnicy. Będzie przyciągała nie tylko unikatową architekturą i wyjątkowym designem wnętrz, ale przede wszystkim możliwością komfortowego wypoczynku, mnogością wydarzeń i smaków ze wszystkich stron świata. To doskonała oferta nie tylko dla turystów odwiedzających licznie Gdańsk, ale również dla biznesu, który coraz częściej docenia unikatowe przestrzenie – podkreśla Tomasz Albrycht.

MONTOWNIA i DOKI, powstające na postoczniowych terenach, w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, wpisują się w trend nowoczesnego zagospodarowywania obszarów poprzemysłowych i wprowadzania na nich nowych, miejskich funkcji, który obserwujemy w wielu europejskich miastach, m.in. w Hamburgu (HafenCity), Oslo (Aker Brygge) czy Kopenhadze (Nordhavn). Termin uruchomienia MONTOWNI to II kwartał 2023 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.