MONTOWNIA nowe lofty hotelowe w Gdańsku [zdjęcia]

0
967
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

MONTOWNIA to w pełni wyposażone lofty z antresolami o funkcji hotelowej i obsługą profesjonalnego operatora. W MONTOWNI będzie też działać największy w Trójmieście food hall i strefa konferencyjna, a jej wnętrza wypełni niebanalna sztuka.

MONTOWNIA powstaje w budynku z lat 30. XX wieku, w którym dawniej montowano silniki do łodzi podwodnych. Obiekt będzie sercem DOKÓW, wielofunkcyjnej inwestycji ulokowanej na postoczniowych terenach Gdańska. Budynek, który jest pod ochroną konserwatora zabytków, został pieczołowicie odrestaurowany. Będzie w nim można podziwiać wiele zachowanych, oryginalnych artefaktów, m.in.: brukową nawierzchnię z zabytkowymi torami kolejowymi, kabinę operatora suwnicy czy zabytkową ceglaną elewację z lat 1936-1938. Unikatowa architektura budynku pozwoliła zaprojektować w nim nowoczesne, miejskie funkcje. Synergia przestronnych loftów, przestrzeni konferencyjnej i oryginalny koncept ulokowanego na parterze ogromnego food hallu z 20 restauracjami z kuchniami z całego świata, stworzy wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

W MONTOWNI znajduje się 114 oryginalnych loftów. Powierzchnia typowego apartamentu jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego, a ich wysokość wynosi 5 metrów. W połączeniu z komfortowymi antresolami sypialnianymi umożliwia to wygodne pomieszczenie w nich nawet sześciu osób. Każdy posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, zapewniający niezależność. Apartamenty wyposażone są w kontrolę dostępu, można je otworzyć za pomocą karty lub aplikacji w telefonie.

– W pełni wyposażone lofty hotelowe w MONTOWNI są sprzedawane inwestorom indywidualnym jako lokale użytkowe z osobną księgą wieczystą, a ich nabywcy mają możliwość odliczenia 23 procent podatku VAT. To unikatowa oferta w skali kraju – zabytkowy obiekt, wyjątkowa lokalizacja w centrum Gdańska i profesjonalny operator z grupy Dom Development, który zadba o maksymalizację zysków – podkreśla Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

MONTOWNIA swoją działalność rozpocznie z początkiem kwietnia tego roku, ale system rezerwacji uruchomiony zostanie kilka tygodni wcześniej. Profesjonalny operator zadba o maksymalne obłożenie, a model biznesowy zapewnia właścicielom zyski liczone proporcjonalnie od udziału.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

Wnętrza MONTOWNI to przemyślane i staranne połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością. Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Imponujący, przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami, ukazuje sięgającą aż do świetlika dachowego zieloną, roślinną ścianę. Przestrzenie wspólne wzbogaca ambitna sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń” – 17 olbrzymich, efektownych obiektów świetlnych o długości do 9 metrów, które zawisły między kondygnacjami – jedne i drugie są autorstwa uznanego gdańskiego artysty Tomasza Krupińskiego. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany dokumentalista Michał Szlaga.

– Montownia Lofts & Experience to znacznie więcej niż hotel. To miejsce pełne niezwykłych detali, które sprawiają, że obiekt jest niemal galerią sztuki. Tutaj twórczość artystyczna, design i loftowy styl przenikają się tworząc nietuzinkową całość. To miejsce daje wiele powodów, dla których warto tu być – mówi Tomasz Albrycht, Dyrektor Działu Apartamentów Serwisowanych.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.