Montownia Lofts & Experience oficjalnie otwarta [zdjęcia]

0
935
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

Montownia – zabytkowy, zrewitalizowany przez firmę Euro Styl budynek w centrum Gdańska zyskuje nowe życie i funkcje. W dniu 1 kwietnia odbyło się otwarcie części noclegowej obiektu, która przyjęła pierwszych gości. Do ich dyspozycji jest 114 autentycznych, w pełni wyposażonych loftów, a każdy z nich pomieści nawet 6 osób. W parterze budynku zacznie niebawem działać największy w Trójmieście food hall o powierzchni blisko 2500 m kw.

– Jestem bardzo dumna, że udało się wykorzystać ogromny, architektoniczny potencjał tego budynku, że go nie „zepsuliśmy”, dzięki czemu Montownia jest bardzo autentyczna. W jej przypadku mniej znaczy więcej – staraliśmy się nie ingerować nazbyt, a poprzez nowoczesną aranżację i sztukę stworzyliśmy wyjątkowo piękne miejsce na mapie Gdańska i Polski, które – jestem przekonana – będzie często odwiedzane – mówi Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

Przenocuj w galerii sztuki
Wnętrza Montowni to przemyślane i staranne połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością. Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Imponujący, przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami, ukazuje sięgającą aż do świetlika dachowego, roślinną ścianę. Przestrzenie wspólne wzbogaca sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń”, czyli 17 olbrzymich, efektownych obiektów świetlnych o długości do 9 metrów (wykonanych ze sprowadzanych z Filipin egzotycznych muszli), które zawisły między kondygnacjami budynku. Dzieła te są autorstwa Tomasza Krupińskiego, uznanego gdańskiego artysty. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany fotograf i dokumentalista Michał Szlaga.

Montownia Lofts & Experience to znacznie więcej niż hotel. To miejsce pełne niezwykłych detali, które sprawiają, że obiekt jest niemal galerią sztuki. Tutaj przemysłowa surowość, niecodzienna twórczość artystyczna, nowoczesny design i loftowy styl przenikają się, tworząc wyjątkową całość. Klimatu dodają też zachowane artefakty, m.in.: historyczne lampy, oryginalne drzwi i bramy stoczniowe, brukowa podłoga czy zabytkowa, ceglana elewacja z lat 1936-1938. To miejsce daje wiele powodów, dla których warto tu być – mówi Tomasz Albrycht, Dyrektor Działu Apartamentów Serwisowanych w spółce Euro Styl.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

Komfort i oryginalność w jednym
W Montowni znajduje się 114 oryginalnych loftów. Powierzchnia typowego apartamentu jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego (lofty w Montowni mają od 37 do 51 m kw.), a ich wysokość wynosi 5 metrów. W połączeniu z komfortowymi antresolami sypialnianymi umożliwia to wygodne pomieszczenie w nim nawet sześciu osób. Każdy loft posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. Apartamenty mają kontrolę dostępu, można je otworzyć za pomocą karty lub aplikacji w telefonie.

– Montownia to dogodna baza dla osób podróżujących do Gdańska w różnych celach – zarówno biznesowych, jak i turystycznych – idealne miejsce na przykład na majowy wypad do Trójmiasta. Z okazji otwarcia obiektu, przez cały kwiecień oferujemy 50% zniżkę na nocleg. Jestem przekonany, że każdy, kto raz trafi do Montowni, będzie oczarowany tym miejscem i wróci do nas ponownie – dodaje Tomasz Albrycht.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

Zabytek z duszą
Budynek pochodzi z lat 30. XX wieku. Dawniej montowano w nim silniki do łodzi podwodnych. Obiekt został pieczołowicie odrestaurowany pod nadzorem konserwatora zabytków. Można w nim podziwiać wiele zachowanych, oryginalnych artefaktów, m.in.: brukową nawierzchnię z zabytkowymi torami kolejowymi, kabinę operatora suwnicy czy zabytkową ceglaną elewację z lat 1936-1938. Unikatowa architektura budynku pozwoliła zaprojektować w nim nowoczesne, miejskie funkcje. Synergia przestronnych loftów, przestrzeni konferencyjnej i ogromnego food hallu z ponad 20 restauracjami, z kuchniami z całego świata, pozwoli stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska. Obiekt ten będzie sercem DOKÓW, wielofunkcyjnej inwestycji powstającej na postoczniowych terenach Gdańska.

Fot.: Materiały prasowe Euro Styl
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl
Fot.: Materiały prasowe Euro Styl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.