Mistrzostwa w Piciu Mleka w najbliższą sobotę w ramach Światowego Dnia Mleka

0
268

Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ już w ten weekend. W programie tegorocznej imprezy m.in.: koncerty, występ kabaretu, rodzinne gry i zabawy, konkursy oraz tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, a dla najmłodszych – Wypasiony plac zabaw.

Do świętowania MLEKOVITA zaprasza na Stadion Miejski w Wysokim Mazowieckim. Na scenie wystąpi m.in. Margaret oraz kabaret Łowcy.B. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla najmłodszych już od godzin przedpołudniowych aż do 20. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Horeca Business Club i Gastro Meeting.

Reklama

Światowy Dzień Mleka to coroczna impreza, która ma na celu zwracanie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z codziennego spożywania nabiału. W Polsce, która jest jednym z największych producentów mleka w Europie, spożycie mleka i jego przetworów jest wciąż stosunkowo niskie w porównaniu z innymi krajami kontynentu.

Mleko i przetwory mleczne są częścią zdrowej i zbilansowanej diety. Są one przystępnym cenowo, przyjemnym i smacznym sposobem zaspakajania dziennych zapotrzebowań na składniki odżywcze w zdrowej diecie.

Dzienna konsumpcja daje znaczący wkład w spożyciu składników odżywczych podczas wszystkich etapów życia.

Europejskie zalecenia konsumpcji produktów mlecznych to 200 ml mleka pitnego, 125 g jogurtu oraz 20-30 g sera (2-3 porcje produktów mlecznych dla dorosłych oraz 3-4 porcje produktów mlecznych dla dzieci).

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.