Mistrzostwa w Piciu Mleka w najbliższą sobotę w ramach Światowego Dnia Mleka

0
850

Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ już w ten weekend. W programie tegorocznej imprezy m.in.: koncerty, występ kabaretu, rodzinne gry i zabawy, konkursy oraz tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, a dla najmłodszych – Wypasiony plac zabaw.

Do świętowania MLEKOVITA zaprasza na Stadion Miejski w Wysokim Mazowieckim. Na scenie wystąpi m.in. Margaret oraz kabaret Łowcy.B. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla najmłodszych już od godzin przedpołudniowych aż do 20. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Horeca Business Club i Gastro Meeting.

Światowy Dzień Mleka to coroczna impreza, która ma na celu zwracanie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z codziennego spożywania nabiału. W Polsce, która jest jednym z największych producentów mleka w Europie, spożycie mleka i jego przetworów jest wciąż stosunkowo niskie w porównaniu z innymi krajami kontynentu.

Mleko i przetwory mleczne są częścią zdrowej i zbilansowanej diety. Są one przystępnym cenowo, przyjemnym i smacznym sposobem zaspakajania dziennych zapotrzebowań na składniki odżywcze w zdrowej diecie.

Dzienna konsumpcja daje znaczący wkład w spożyciu składników odżywczych podczas wszystkich etapów życia.

Europejskie zalecenia konsumpcji produktów mlecznych to 200 ml mleka pitnego, 125 g jogurtu oraz 20-30 g sera (2-3 porcje produktów mlecznych dla dorosłych oraz 3-4 porcje produktów mlecznych dla dzieci).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.