Mistrzostwa Polski Sommelierów 2022

0
249
Fot.: Materiały prasowe Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

Dwudziestu pięciu sommelierów wystartuje w 21. Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w salach hotelu Regent w Warszawie. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Mistrzostwa mają trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, czyli starcie trzech najlepszych zawodników. Półfinał i finał zawodów będą transmitowane na profilu Facebook Stowarzyszenia. Gala finałowa jest otwarta dla publiczności i odbędzie się 5 czerwca 2022 r. (niedziela) w warszawskim hotelu Regent. Będzie można zobaczyć, jak finaliści radzą sobie z serwisem wina w zasymulowanej restauracji, rozpoznają wina w ciemno i wiele innych zadań. Dla publiczności przewidzianych jest 150 miejsc, konieczna jest rejestracja.

Galę rozpocznie otwarta degustacja win w formie „walk around” prowadzona przez partnerów Mistrzostw: Purcari Wines Poland, Les Grands Chais De France, Niemiecki Instytut Wina, California Wines, Z miłości do wina, Poznaj Smak Gruzji, Foods & Wines From Spain. Degustacja będzie zorganizowana w holu głównym hotelu Regent od 16.00 do 17.00.

Reklama

Podczas Finału ogłoszeni zostaną także zwycięzcy konkursu Wino na medal – czwartej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie, adresowanego do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne zarówno w ofercie HORECA, jak w sprzedaży detalicznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!