Mistrzostwa Polski Cup Tasters & Roasting

0
878
Fot.: Materiały prasowe Best CS

Best Company Solutions zostało sponsorem wspierającym Mistrzostwa Polski Cup Tasters & Roasting. Wydarzenie odbędzie się 16-18.11.2022 r., podczas Targów HoReCa w Krakowie. Zawodnicy będą próbować kaw, które zostaną zaparzone na ekspresach Curtis, oficjalnym młynkiem zawodów jest natomiast COMPAK PK100.

Zbliżające się Targi HoReCa będą niewątpliwie doskonałą okazją, aby obejrzeć zmagania uczestników podczas dwóch kawowych mistrzostw: Cup Tasters i Roasting w jednym miejscu. Zmagania uczestników zaczną się już w środę, a ostatniego dnia targów wyłonieni zostaną mistrzowie Polski. Organizatorem Mistrzostw Polski Cup Tasters & Roasting jest polski oddział Speciality Coffee Association, organizacja integrująca zarówno indywidualnych baristów, jak i kawiarnie, palarnie, hotele, dystrybutorów i producentów. Sponsorem wspierającym tegoroczne wydarzenie jest Best Company Solutions, dystrybutor profesjonalnego sprzętu gastronomicznego, w tym ekspresów kolbowych Dalla Corte, ekspresów automatycznych FRANKE oraz młynków do kawy Compak.

COMPAK – BORN TO GRIND
Podczas Mistrzostw Polski Cup Tasters & Roasting używane będą uniwersalne młynki do kawy Compak PK100, zaprojektowane specjalnie do wszystkich rodzajów zaparzania kawy. Wysoko wydajne, 98 mm żarna w połączeniu z wolnoobrotowym silnikiem dużej mocy, gwarantują precyzyjne mielenie na najwyższym poziomie. Uniwersalny uchwyt portafiltr i uchwyt na kawę dają możliwość wygodnego zmielenia porcji do espresso lub bezpośrednio do opakowania. System dozowania „single dose”, dedykowany do cuppingu, daje gwarancję ekstremalnie niskiej retencji.

CUP TASTERS
Mistrzostwa Polski Cup Tasters to za zawody, które mają na celu wyłonienie profesjonalnego kipera, który wyróżnia się na tle innych umiejętnościami, dokładnością w rozróżnianiu smaków i aromatów oraz szybkością w rozróżnianiu kaw segmentu Speciality. W trakcie zawodów każdy uczestnik zmierzy się z ośmioma zestawami, w których skład wchodzą trzy filiżanki z zaparzoną kawą. W dwóch filiżankach jest ta sama kawa, a w jednej jest inna. Zadaniem zawodnika, jest w jak najkrótszym czasie odseparować niewłaściwą kawę za pomocą zmysłu węchu i smaku. Zwycięża ten, kto w jak najkrótszym czasie odgadnie większą liczbę kaw. Najlepszy barista lub baristka otrzymuje tytuł Mistrza Polski Cup Tasters, który upoważnia do reprezentowania kraju podczas Mistrzostw Świata Cup Tasters. W 2023 r. Mistrzostwa World Cup Tasters odbędą się 22-24 czerwca w Atenach.

ROASTING
Mistrzostwa Polski Roasting gromadzą wokół siebie najlepszych palaczy kawy, którzy mierzą się z techniczną i złożoną konkurencją, podzieloną na kilka etapów. Należy ułożyć plan palenia autorskiej mieszanki, która powinna składać się z kilku wybranych kaw oraz zapoznanie z piecem. Druga część rywalizacji to wypalanie kawy jednorodnej (tzw. Singla) oraz autorskiej mieszanki. Ostatnią częścią mistrzostw jest green grading – wyszukanie największej ilości defektów w zielonych ziarnach. Na Mistrzostwach Polski Roasting każdego roku pojawia się reprezentacja największych palarni z całego kraju. Mistrz Polski Roastingu będzie reprezentował nasz kraj podczas mistrzostw świata World Coffee Roasting, które odbędą się 17-20 listopada 2023 r. w Tajwanie.

TARGI
29. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA oraz 20. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD są jedną z najważniejszych imprez w Polsce, obejmujących branże hotelarską, gastronomiczną i winiarską. Każdego roku w Krakowie prezentowana jest kompleksowa oferta wyposażenia hoteli, obiektów wypoczynkowych, lokali gastronomicznych, a także żywność i napoje oraz wina z całego świata. Podczas Mistrzostw Polski Cup Tasters & Roasting można będzie spotkać się z przedstawicielami Best Company Solutions i porozmawiać o naszej ofercie. Jeżeli są Państwo zainteresowani indywidualnym kontaktem, zapraszamy do ustalenia takiego spotkania – Artur Kowalówka, project & sales manager, [email protected], tel.: +48 722 005 634.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.