Lody rzemieślnicze w restauracjach Sphinx

0
279
Fot.: Materiały prasowe Sfinks Polska

Sieć Sphinx, zarządzana przez Sfinks Polska, jako pierwsza duża sieć restauracyjna w Polsce wprowadza lody rzemieślnicze. Desery oparte na całkowicie naturalnych wyrobach marki Jednorożek dostępne będą we wszystkich lokalach Sphinx od 19 czerwca.

W okresie letnim lody cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, kiedy za oknami tak często panują prawdziwie tropikalne temperatury. Zawsze chcemy oferować naszym gościom to, co najlepsze, w naszych restauracjach będą mogli więc skosztować prawdziwych lodów rzemieślniczych. Na klientów czekają nie tylko tradycyjne smaki jak wanilia, czekolada czy truskawka, ale też prawdziwe tegoroczne hity – sorbet mango i słony karmel. Jesteśmy przekonani, że kompozycje nowych deserów na bazie lodów wytwarzanych wyłącznie z naturalnych składników przypadną wszystkim do gustu – komentuje Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej siecią Sphinx.

W deserach wykorzystywane są lody rzemieślnicze produkowane przez manufakturę Jednorożek z Bielska-Białej. Wytwarzane są tradycyjnymi metodami i z najwyższej jakości składników, m.in. mleka, śmietany, czekolady z Ghany i Indonezji, wanilii z Madagaskaru czy polskich truskawek, bez sztucznych dodatków. Dzięki temu lody charakteryzuje intensywny smak i idealnie kremowa konsystencja, jednocześnie przy niższej kaloryczności.

Reklama

Nowa oferta deserów obejmuje pięć lodowych kompozycji. Pierwsza z nich – „Kawa i słony karmel” – to połączenie lodów waniliowych i o smaku słonego karmelu z dodatkiem espresso, rodzynek i bitej śmietany. „Beza z malinami” to z kolei lody waniliowe i sorbet truskawkowy z bezikami, musem malinowym i bitą śmietaną. Trzeci deser o nazwie „Mango” to sorbet mango z jogurtem naturalnym i ciasteczkami w towarzystwie bitej śmietany. Dwie ostatnie propozycje to „Chałwa i wanilia” oraz „Chałwa i czekolada”, w których gałka lodów waniliowych lub czekoladowych podana jest z musem chałwowym i pestkami granatu. Istnieje również możliwość zamówienia pojedynczych gałek lodów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.