Konsumpcja w gastronomii i turystyce rośnie rekordowo

0
477

Co kilka tygodni analitycy PKO BP prezentują dane z transakcji dokonywanych przy pomocy kart płatniczych. Ponownie prezentują dane, które obrazują skalę wydatków na gastronomię i turystykę.

Po zdjęciu części obostrzeń, które pozwalają dziś niemal na swobodne podróżowanie i korzystanie z gastronomii, Polacy tłumnie ruszyli na wakacje, ale można zauważyć, że pobyty są dość krótkie i sprowadzają się do 3-4 dni.

Analitycy PKO BP pokazali dane, których nie widziano od wielu lat. Porównano ze sobą dwa okresy, 2020 i 2021 rok. Prezentowane dane to płatności kartami, których używają klienci tego banku. Tym razem pokazano wydatki w dwóch branżach: turystyce i gastronomii.

Reklama

Wykresy przedstawiają dane od początku roku, dlatego widać na nich doskonale załamanie w marcu 2020 i 2021 roku, które było spowodowane lockdownem. Obecnie widać, że wydatki na gastronomię przekraczają te raportowane w 2019 roku, a więc przed pandemią. Na gastronomię wydajemy znacznie więcej niż w poprzednich latach. Z jednej strony może to być spowodowane większym zainteresowaniem gości, z drugiej po prostu wzrostem cen.

Dane przedstawiające informacje z branży turystycznej pokazują, że w marcu 2020 roku poziom wydatków był bliku zeru. W 2021 roku marzec wyglądał bardzo podobnie, co nie było budującą informacją dla tego sektora. Majówka i długi weekend w czerwcu przyniosły powiew optymizmu. Masowo posypały się rezerwacje noclegów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.