Kiedy kolejne luzowanie obostrzeń?

0
403

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że kolejne informacje dotyczące luzowania obostrzeń będą podane w poniedziałek 7 czerwca. Jak wiemy ta deklaracja nie została spełniona. Kiedy zatem rząd poinformuje o kolejnych zmianach?

Przypomnijmy, że pisaliśmy o ogłoszonej przez ministra Niedzielskiego konferencji w artykule Kiedy i jakie luzowanie obostrzeń na okres wakacyjny? Nieoficjalne informacje wskazują na to, że nie ma co liczyć na duże zmiany, a co ważne dla branży hotelowej może się okazać, że obecne obostrzenia zostaną utrzymane. To w praktyce oznaczałoby znacznie ograniczoną podaż miejsc noclegowych na rynku hotelowym, a co za tym idzie gwałtowny wzrost cen, które i tak są dużo wyższe niż w ubiegłym roku.

Ważną sprawą jest uregulowanie zasad czy przepisów, na podstawie których hotelarze lub restauratorzy mają weryfikować osoby zaszczepione kompletem dawek. Dziś przepisy mówią, że takie osoby nie wliczają się w nałożone limity, które są ograniczone do 50%. Jak zatem weryfikować czy dany gość jest już zaszczepiony i nie wlicza się w limity, tego dziś niestety nie wie nikt.

Reklama

Wczoraj dla TVP minister Niedzielski powiedział, że dziś lub w piątek wspólnie z premierem Morawieckim przedstawią kolejne zmiany dotyczące luzowania obostrzeń i harmonogram do końca wakacji. Wszystko po to by Polacy mogli spokojnie zaplanować swoje wakacje.

Czy tym razem deklaracje ministra będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości dowiemy już dziś lub najpóźniej jutro.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!