Kiedy kolejne luzowanie obostrzeń?

0
957

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że kolejne informacje dotyczące luzowania obostrzeń będą podane w poniedziałek 7 czerwca. Jak wiemy ta deklaracja nie została spełniona. Kiedy zatem rząd poinformuje o kolejnych zmianach?

Przypomnijmy, że pisaliśmy o ogłoszonej przez ministra Niedzielskiego konferencji w artykule Kiedy i jakie luzowanie obostrzeń na okres wakacyjny? Nieoficjalne informacje wskazują na to, że nie ma co liczyć na duże zmiany, a co ważne dla branży hotelowej może się okazać, że obecne obostrzenia zostaną utrzymane. To w praktyce oznaczałoby znacznie ograniczoną podaż miejsc noclegowych na rynku hotelowym, a co za tym idzie gwałtowny wzrost cen, które i tak są dużo wyższe niż w ubiegłym roku.

Ważną sprawą jest uregulowanie zasad czy przepisów, na podstawie których hotelarze lub restauratorzy mają weryfikować osoby zaszczepione kompletem dawek. Dziś przepisy mówią, że takie osoby nie wliczają się w nałożone limity, które są ograniczone do 50%. Jak zatem weryfikować czy dany gość jest już zaszczepiony i nie wlicza się w limity, tego dziś niestety nie wie nikt.

Wczoraj dla TVP minister Niedzielski powiedział, że dziś lub w piątek wspólnie z premierem Morawieckim przedstawią kolejne zmiany dotyczące luzowania obostrzeń i harmonogram do końca wakacji. Wszystko po to by Polacy mogli spokojnie zaplanować swoje wakacje.

Czy tym razem deklaracje ministra będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości dowiemy już dziś lub najpóźniej jutro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.