Indykpol ogranicza ofertę. Zakład w Świebodzinie zostanie zamknięty

0
455
Jeden z czołowych polskich producentów wyrobów drobiarskich, firma Indykpol, przyjął nową strategię działania polegającą na ograniczeniu oferty do wybranych grup asortymentów. Indykpol wypowiedział również spółce zależnej, Lubuskim Zakładom Drobiarskim Eldrob, umowę współpracy produkcyjnej, co skutkuje zamknięciem zakładu w Świebodzinie.

Zarząd Indykpolu poinformował 12 marca, że Rada Nadzorcza Spółki pozytywnie zaopiniowała zaproponowany przez Zarząd budżet na 2018 rok zakładający skoncentrowanie działalności Spółki na produkcji indyczej. Nowa strategia działania Spółki zakłada ograniczenie oferty do wybranych grup asortymentowych, gwarantujących uzyskanie pozytywnej marży. Z uwagi na brak porozumienia w kwestii warunków dalszej współpracy, Indykpol wypowiedział spółce zależnej, Lubuskim Zakładom Drobiarskim Eldrob, umowę współpracy produkcyjnej.

Decyzję argumentowano tym, że Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przy obecnie realizowanej skali produkcji nie wykorzystują posiadanych mocy przetwórczych zakładu w Świebodzinie.

Reklama

„Uwzględniając powyższe oraz sytuację finansową spółki, Zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przedstawił Radzie Nadzorczej spółki wniosek o zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie. Opóźnienie tej decyzji może oznaczać brak możliwości wypłaty zobowiązań finansowych wobec pracowników jak również dostawców. W związku z powyższym Rada Nadzorcza spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob podjęła decyzję o wyrażeniu zgody na zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie i zobowiązała Zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob do opracowania nowej strategii oraz wyraziła zgodę na podjęcie działań mających na celu zakończenie produkcji w zakładzie w Świebodzinie, w tym likwidacji zakładu pracy. Zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob podjął decyzję o likwidacji zakładu pracy Spółki w Świebodzinie” – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Indykpol powstał 1991 na bazie sprywatyzowanych Olsztyńskich Zakładów Drobiarskich. Od 1993 funkcjonuje jako spółka akcyjna, a od 12 października 1994 jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład przedsiębiorstwa wchodzą obecnie zakłady produkcyjne w Olsztynie i Lublinie oraz kompleks fermowy we Frednowach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!