IGHP w trosce o zdrowie hotelarzy

0
208
Fot.: Materiały prasowe IGHP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego nawiązała współpracę z uPacjenta, organizując akcję poświęconą edukacji onkologicznej i profilaktyce nowotworowej wśród pracowników branży hotelarskiej.

Izba została również partnerem akcji Pink Lips Project, którą organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Współpraca w zakresie ochrony zdrowia to nowy obszar działań IGHP, który w 2022 roku będzie systematycznie rozwijany.

W Polsce nowotwory stanowią drugą przyczynę zgonów, a w ciągu kilku lat staną się pierwszą. Najlepszym sposobem na walkę z rakiem jest połączenie świadomości z profilaktyką. Zależy nam na pracownikach branży hotelarskiej, a ich zdrowie jest wartością bezcenną. Stąd nasze zaangażowanie w działania związane z profilaktyką zdrowotną. Na najbliższe 12 miesięcy zaplanowaliśmy wiele aktywności związanych z promocją zdrowia wśród hotelarzy. To element naszej strategii CSR, którą chcemy konsekwentnie realizować w 2022 roku – mówi Agnieszka Maszner-Paprocka, członkini zarządu IGHP.

Reklama

Badania dla pracowników branży hotelarskiej
Świadomość i profilaktyka to główne sposoby na ograniczenie zachorowań na nowotwory w społeczeństwie. Dzięki badaniom profilaktycznym wcześnie wykryta choroba może być w pełni wyleczalna, gwarantując długie życie. IGHP w trosce o zdrowie pracowników branży hotelarskiej nawiązała współpracę z uPacjenta, organizując akcję edukacyjną na temat onkologii i profilaktyki nowotworowej.

W ramach tej inicjatywy hotele, obiekty hotelarskie oraz dostawcy będący członkami IGHP będą mogli zakupić w niższej cenie voucher na domowe badania profilaktyczne dla pracowników i ich rodzin. Rozliczenie finansowe za voucher hotel będzie ustalał indywidualnie z pracownikiem. Zniżka do 15 proc. obowiązuje na dwa pakiety badań – pakiet damski i męski, które obejmują markery nowotworowe piersi, jajnika, jądra i prostaty. Pozwalają na dokonanie ogólnej oceny stanu organizmu i diagnostykę chorób onkologicznych. Pakiet onkologiczny damski to badania: CA 125, CA 15-3, CA 19-9, CEA, pełna morfologia krwi oraz OB. Pakiet onkologiczny męski obejmuje: AFP, CA 19-9, CEA, pełną morfologię krwi, OB oraz PSA całkowity. By zamówić vouchery dla swoich pracowników, należy skontaktować się z biurem IGHP pod adresem [email protected].

Współpraca z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA Poland
W 2018 roku rak szyjki macicy został sklasyfikowany przez Global Cancer Observatory na 4. miejscu pod względem zachorowalności w rankingu chorób nowotworowych. W Polsce rocznie ponad 2000 kobiet słyszy diagnozę ,,rak szyjki macicy’’, a 20 proc. chorych nie ukończyło jeszcze 45. roku życia.

IGHP została partnerem akcji Pink Lips Project – jednego z czołowych projektów organizowanych co roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland. Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, który trwa w dniach 17-23.01.2022 r., studenci i studentki medycyny przygotowują kampanię, celem której jest szerzenie wiedzy nt. czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych. Szczególnie w 2022 roku, oprócz promowania wykonywania regularnej cytologii, chcą zachęcać młode osoby do zaszczepienia się przeciwko HPV oraz szerzyć wiedzę o wirusie i negatywnych konsekwencjach zakażenia. W ramach akcji dla członków IGHP w styczniu IFMSA Poland przeprowadzi webinar z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.