Konkurs International Property Award 2019 – 2020 – dwie nagrody dla MIXD

0
1062

W londyńskim hotelu Royal Lancaster odbyła się uroczysta gala konkursu International Property Award, którego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów wnętrz na świecie. MIXD został doceniony tytułem Award Winner za dwa pierwsze ze swoich zrealizowanych projektów – hotel ibis Styles w Sarajewie i biuro intive we Wrocławiu. Zostały one nagrodzone odpowiednio w kategoriach Best Hotel Interior Bosnia and Herzegovina oraz Best Office Interior Poland.

Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor artystyczny MIXD uważa, że zdobycie aż dwóch nagród w różnych kategoriach to dowód na to, że to młode, wrocławskie studio jest równie progresywne, co profesjonalne.

Działamy w inny sposób niż tradycyjne pracownie architektoniczne. Stawiamy na szybkość pracy nad koncepcją i jej stopniowe udoskonalanie w myśl metodologii agile oraz na staranne wdrożenie pod nadzorem naszego architekta. Klienci, choć początkowo są zaskoczeni, szybko przekonują się do tej metody pracy, bo jest efektywna i skuteczna – mówi Piotr Kalinowski.

Dodaje także, że nagrody zdobyte w tegorocznej edycji International Property Award wynikają ze specyfiki MIXD.

Naszą główną specjalizacją są hotele. Dlatego ibis Styles Sarajewo, który został oddany do użytku w kwietniu 2019 był naszym pewniakiem w tym konkursie. Jest śmiały, oryginalny, nietuzinkowy – dowodzi jak daleko można się posunąć w ramach koncepcji wnętrz danej sieci hotelowej. Już wcześniej widzieliśmy, że wzbudza ogromne zainteresowanie mediów na całym świecie. Pisały o nim dotychczas tak uznane portale, jak Yatzer, Design Milk, AD Russia czy Gooood. Zdobył też bałkańską nagrodę branżową IN Horeca 2019 dla najlepszego hotelu lifestyle/new concept. W kategorii biur nie czuliśmy się tak pewnie. Jednak nasz projekt biura dla intive – dużej, międzynarodowej firmy IT –  również miał w sobie to, w czym jesteśmy najlepsi – ducha hospitality. Gościnność zaś to coś, co zaczyna obecnie rządzić w każdego rodzaju wnętrzach publicznych. Gościnny musi być nie tylko hotel czy restauracja, ale także miejsce pracy, sklep, showroom, poczekalnia na lotnisku czy targowe stoisko. Człowiek w tych przestrzeniach ma się czuć dobrze, ma mieć miejsce dla swojej indywidualności, dla swoich potrzeb. Ma czuć, że jest przyjmowany z szacunkiem, otwartością i uważnością. To jego doświadczenie decyduje o sukcesie takiego miejsca.

Ibis Styles Sarajewo to hotel liczący 192 pokoje. Główną inspiracją do jego projektu były zimowe igrzyska olimpijskie 1984 roku – wydarzenie, które mieszkańcy Sarajewa do dziś wspominają z ogromną nostalgią jako okres rozkwitu miasta. We wnętrzach pojawiło się wiele sportowych odniesień – m. in. w postaci murali Karola Banacha – oraz lokalne rękodzieło: dywany, kilimy, meble, miedziane tace. Biuro intive to z kolei nowoczesna przestrzeń pracy, gdzie w centrum zainteresowania jest człowiek, jego potrzeby, pasje, osobowość. Na przestrzeni ponad 4000 m2, gdzie na co dzień pracuje 450 osób znalazły się zarówno sale do pracy zespołowej, jak i miejsca, gdzie można w pojedynkę zaszyć się z laptopem lub telefonem. Meble, które równie dobrze mogły by trafić do popularnej kawiarni czy ciekawie urządzonego mieszkania, murale Łukasza Kulikowskiego, mnóstwo kwiatów doniczkowych – to przestrzeń z którą młody zespół intive może się identyfikować, zwłaszcza, że grupa pracowników uczestniczyła w jej tworzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.