Ekologiczne obiekty dostępne dla turystów

0
1068

Z roku na rok w społeczeństwie wzrasta świadomość ekologiczna! Postawa odpowiedzialności za stan naszego środowiska, spoczywająca na każdym z nas, staje się bardzo popularna. Także wśród turystów zainteresowanie ekoturystyką jest coraz większe.

Właściciele obiektów noclegowych, nie pozostając obojętni w kwestii eko, coraz częściej decydują się na rozwiązania przyjazne środowisku. Energooszczędne oświetlenie i urządzenia, systemy i rozwiązania ograniczające zużycie wody, alternatywne źródła energii, a także dozowniki do naturalnych mydeł i szamponów, to tylko niektóre z rozwiązań, jakie znajdziemy w obiektach ekologicznie przyjaznych.

Dodatkowo bardzo często wyżywienie oferowane przez obiekty jest w pełni ekologiczne i pochodzi z upraw ekologicznych lub prywatnych gospodarstw.

Portal Nocowanie.pl, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, wprowadził możliwość znalezienia noclegu spośród tych, które zakwalifikowane zostały jako ekologiczne. Od teraz noclegi należące do tej kategorii będą wyświetlane z widoczną ikoną „zielonego listka”.

Wystarczy, że podczas wyszukiwania noclegu, na pasku znajdującym się po lewej stronie, w zakładce „Udogodnienia”, zaznaczymy „obiekt ekologiczny” i nasza lista wyszukiwania zostanie zawężona do noclegów, w których zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania.  – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Obiekty zakwalifikowane jako ekologiczne posiadają przynajmniej jedno z poniższych udogodnień:

  • energooszczędne oświetlenie i urządzenia,
  • alternatywne źródła energii,
  • systemy i rozwiązania ograniczające zużycie wody,
  • dozowniki do naturalnych mydeł i szamponów,
  • produkty ekologiczne/naturalne w menu,
  • sprzęt AGD i RTV klasy A,
  • ograniczenie niebiodegradowalnych artykułów jednorazowego użytku;

Wypoczywajmy i obcujmy z naturą świadomie, jednocześnie dbając o środowisko naturalne. Małymi kroczkami, wspólnie, możemy osiągnąć wielki cel.

 

Autor: Beata Chowaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.