Czystość i higiena wizytówką restauracji

0
1205

Dbanie o czystość w restauracji to podstawa. Należy pamiętać, że nie tylko zadbane stoliki, podłogi świadczą o lokalu gastronomicznym. Wizytówką jest także toaleta. Nie wolno lekceważyć dbania o higienę w tym miejscu, według raportu Tork 90 % badanych jest zdania, że jeśli w restauracyjnej toalecie jest brudno, podobnie będzie w kuchni.

Goście odwiedzający restaurację nie mogą mieć żadnych wątpliwości co do zasad przestrzegania higieny. Utrzymana w czystości toaleta buduje pozytywna opinię o całym lokalu.

W obiektach gastronomicznych, a więc miejscach, gdzie występuje codziennie duże nagromadzenie ludzi, utrzymanie czystości w toalecie wymaga odpowiedniego systemu czyszczenia. W takim systemie można wyodrębnić trzy stopnie sprzątania toalet, z czego każdy odbywa się w innej porze funkcjonowania. Możemy rozróżnić sprzątanie zasadnicze, sprzątanie gruntowne oraz serwis bieżący.

  • Sprzątanie zasadnicze polega na posprzątaniu codziennych zabrudzeń, przed lub po otwarciu obiektu.
  • Sprzątanie gruntowne to okresowe prace w celu usunięcia trudnych zabrudzeń nie możliwych do usunięcia podczas sprzątania zasadniczego.
  • Występuje także serwis bieżący, czyli usuwanie bieżących zabrudzeń oraz uzupełnianie środków higieny.

Należy dopasować odpowiednie środki chemiczne tak, aby nie uszkodzić czyszczonej powierzchni. W  pomieszczeniach sanitarnych mamy przede wszystkim materiały odporne na działanie kwasów, takie jak: płytki ceramiczne, granitowe, porcelanowe itp.

Oprócz materiałów odpornych na kwasy jest także  spora ilość materiałów, na które należy uważać, używając preparatów na bazie kwasów. Są to m.in. marmur, fugi, lastryko czy elementy lakierowane. W przypadku elementów z delikatnych materiałów należy używać produkty o pH nie mniejszym niż 3. Należy również pamiętać o dobrym spłukaniu bieżącą wodą.

Produktami, które bardzo dobrze sprawdzą się w usuwaniu kamienia wodnego, rdzy czy osadu wapiennego są Clinex W3 Forte. Clinex W3 Multi, Clinex W3 Active Shield oraz Clinex W3 Bacti. Clinex W3 Forte jest to preparat gotowy do użycia, zalecany do gruntownego mycia powierzchni odpornych na działanie kwasów. Usuwa silne zabrudzenia i likwiduje zapachy urynowe. Clinex W3 Multi to koncentrat w postaci żelu, dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się w myciu muszli klozetowych, pisuarów czy bidetów, co ułatwia specjalna końcówka. Po rozcieńczeniu może być również stosowany do mycia posadzek oraz fug. Na szczególną uwagę zasługuje Clinex W3 Active Shield.

Polimerowy preparat przeznaczony do czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni kwasoodpornych. Zawarte w preparacie substancje aktywne doskonale usuwają zabrudzenia z czyszczonych powierzchni. Skutecznie usuwa rdzawe i kamienne nacieki, tłusty brud, osady wapienne i mydlane. Produkt pozostawia świeży zapach i nadaje delikatny połysk. Polimery zastosowane w preparacie opóźniają efekt ponownego osadzania się brudu. Ułatwiają proces kolejnego mycia tworząc na mytych powierzchniach film ochronny. Idealnie nadaje się do czyszczenia i zabezpieczania np. umywalek. Clinex W3 Bacti to produkt o podobnym zastosowaniu jak W3 Multi – posiada jednak dodatkowo właściwości dezynfekujące w zakresie bakteriobójczym i grzybobójczym. Przeznaczony jest do mycia powierzchni, pomieszczeń i urządzeń sanitarnych.

Stosowanie chemii profesjonalnej według zaleceń producenta pozwala na dłuższe utrzymanie czystości. Ułatwia proces kolejnego mycia oraz pozwala na zaoszczędzenie wydatków na środki czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.