Przy lotnisku Ławica powstanie nowy hotel Moxy

0
1249
Otwarcie hotelu w Poznaniu planowane jest na przyszły rok. Obiekt ma być prowadzony w standardzie trzygwiazdkowym i mieć 120 nowoczesnych pokoi. Koszt całej inwestycji wyniósł 36 mln złotych.

Hotel budowany jest przez państwową spółkę Chopin Airport Development, a projekt wykonała pracownia architektoniczna Emkaa Architekci. Obiekt ma mieć powierzchnię 5,3 tys. mkw., a do dyspozycji gości oddanych będzie 120 pokoi wyposażonych m.in. telewizory z ekranami przystosowanymi do gier. Dodatkowo hotel oferować będzie fitess club, salę spotkań, 89 miejsc parkingowych oraz zaplecze gastronomiczne.

Inwestycja wygenerowała koszty dużo większe niż zakładano. Całość kosztować ma 36 mln złotych, co daje ok. 300 tys. na pokój, jednak, jak zapewniają inwestorzy, jest to kwota do zaakceptowania. Sam hotel ma być przyjazny zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla gości biznesowych.

Poznański Moxy jest drugim hotelem budowanym przez spółkę Chopin Airport Development. Strategia firmy przewiduje, że w ciągu roku będzie ona dysponować prawdopodobnie 10 hotelami, zarówno nowymi jak i już istniejącymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.