Czy Polska zamknie granice?

0
2045

Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówi o możliwości zamknięcia granic i wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny dla osób wjeżdżających do kraju i niezaszczepionych.

Pojawienie się u naszych sąsiadów nowej wersji wirusa o nazwie Omikron sprawia, że muszą zmienić się zasady gry, co zakomunikował dziś minister Niedzielski.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Nasze nastawienie się zmienia. To jest game changer. Musi być podjęta decyzja dotycząca uszczelnienia granic, będziemy chcieli kwarantannować osoby z krajów w których potwierdzono przypadki zakażenia wariantem Omikron. Nasze nastawienie się zmienia. To jest game changer, jeśli potwierdzą się te negatywne informacje.”

Jeszcze dziś ma zebrać się sztab kryzysowy, który będzie podejmował stosowne decyzje. Jeśli pojawią się pomysły wprowadzenia ograniczeń, to prawdopodobnie wejdą w życie od początku grudnia. Poza zamknięciem granic możliwe jest wprowadzenie innych obostrzeń, jednak tu minister nie chce zdradzać o jakie chodzi. Dopytywany stwierdził, że chodzi o drobne wskazania.

Omikron został już potwierdzony w Europie w takich krajach jak Dania, Holandia, Niemcy, Czechy, Włochy i Wielka Brytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.