Coca-Cola wycofuje się z Rosji!

0
4671

Coraz więcej międzynarodowych koncernów wycofuje się lub ogranicza działalność w Rosji. Na temat Coca Coli pojawiały się w mediach sprzeczne komunikaty, aż w końcu spółka wczoraj ogłosiła, że zawiesza działalność w Rosji.

Oficjalny komunikat ze strony Coca Cola
„The Coca-Cola Company ogłosiła dzisiaj, że zawiesza swoją działalność w Rosji. Nasze serca są z ludźmi, którzy znoszą niewybaczalne skutki tych tragicznych wydarzeń na Ukrainie. Będziemy nadal monitorować i oceniać sytuację w miarę rozwoju okoliczności.”

Początkowo spółka informowała, że będzie kontynuowała działalność. Rzecznik Coca Cola powiedział: „Wszystkie obiekty operacyjne, produkcyjne i logistyczne Coca-Coli w Rosji działają. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni przed partnerami, społeczeństwem i tysiącami naszych pracowników w Rosji. Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników”.

W odpowiedzi Stowarzyszenie Detalistów na Ukrainie wezwało do bojkotu wszystkich marek z portfolio koncernu Coca Cola. Wszystkie duże sieci sklepów natychmiast wycofało z półek produkty tej marki.

W końcu pod falą wielkiej krytyki oraz presji ze strony klientów, koncern opublikował wczoraj krótkie oświadczenie i tym samym rozwiewa wszelkie spekulacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.