Coca-Cola wycofuje się z Rosji!

0
3919

Coraz więcej międzynarodowych koncernów wycofuje się lub ogranicza działalność w Rosji. Na temat Coca Coli pojawiały się w mediach sprzeczne komunikaty, aż w końcu spółka wczoraj ogłosiła, że zawiesza działalność w Rosji.

Oficjalny komunikat ze strony Coca Cola
„The Coca-Cola Company ogłosiła dzisiaj, że zawiesza swoją działalność w Rosji. Nasze serca są z ludźmi, którzy znoszą niewybaczalne skutki tych tragicznych wydarzeń na Ukrainie. Będziemy nadal monitorować i oceniać sytuację w miarę rozwoju okoliczności.”

Początkowo spółka informowała, że będzie kontynuowała działalność. Rzecznik Coca Cola powiedział: „Wszystkie obiekty operacyjne, produkcyjne i logistyczne Coca-Coli w Rosji działają. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni przed partnerami, społeczeństwem i tysiącami naszych pracowników w Rosji. Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników”.

Reklama

W odpowiedzi Stowarzyszenie Detalistów na Ukrainie wezwało do bojkotu wszystkich marek z portfolio koncernu Coca Cola. Wszystkie duże sieci sklepów natychmiast wycofało z półek produkty tej marki.

W końcu pod falą wielkiej krytyki oraz presji ze strony klientów, koncern opublikował wczoraj krótkie oświadczenie i tym samym rozwiewa wszelkie spekulacje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.