Business Summer Meeting (BSM) MPI Poland Chapter 2019

0
248

W dniach 29-30 czerwca 2019 roku w Zakopanem, odbyło się doroczne spotkanie członków MPI Poland Chapter. Przedstawienie zarządu na lata 2019-2021, stworzenie nowej strategii i celebracja 10 lat działalności stowarzyszenia – to tylko niektóre punkty obszernego programu, który w pełni udało się zrealizować. Nie zabrakło jubileuszowych niespodzianek!

Oficjalną część wydarzenia otworzyła Marta Kicler, Prezes MPI Poland Chapter w latach 2017-2019, która podsumowała ostatni rok działalności w ramach stowarzyszenia, jednocześnie zapraszając Monikę Dymacz-Kaczmarczyk, przejmującą funkcję Prezesa od 1 lipca 2019 roku, do rozpoczęcia rozmów na temat aktualizacji harmonogramu działania poszczególnych komitetów. Wydarzeniu towarzyszyły także doceniane przez zespół elementy teambuildingowe i integracyjne. Tradycyjnie na kolejne ustalenia mieli wpływ wszyscy członkowie obecni na spotkaniu, a w podzespołach tworzono konkretne dokumenty. Nad ich wdrożeniem czuwać będą Wiceprezesi wybrani przez członków MPI na walnym zgromadzeniu.
Nowy zarząd MPI Poland Chapter cechuje duża energia i bogate, zróżnicowane doświadczenie. Oprócz Moniki Dymacz-Kaczmarczyk – Dyrektor zarządzającej w firmie Exprofesso, która w latach 2019-2021 piastować będzie urząd Prezesa oraz Marty Kicler – Business Development Director w Mazurkas DMC Poland, która pozostaje w strukturach stowarzyszenia na stanowisku Past President i której równocześnie powierzono stanowisko Wiceprezesa ds. edukacji, na czele komitetu ds. finansów stanęła Agnieszka Ziemiańska – kierownik działu PCO&DMC w firmie Targi w Krakowie Sp. z o.o., która przez ostatnie dwa lata również aktywnie działała w zarządzie stowarzyszenia. Funkcję Wiceprezesa ds. członkostwa objęła Katarzyna Kalinowska – Event Manager w firmie El Padre, uhonorowana w tym roku tytułem Odkrycie Roku MPI Poland Chapter, za sprawy dot. studentów odpowiadać będzie Adrianna Roguska – Event Manager w Ministry of Creativity, zaś komunikacji będzie przewodzić Weronika Wirtel – Senior Sales & Marketing Manager w Centrum Kongresowym ICE Kraków.


Jednym z kluczowych założeń stowarzyszenia jest kontynuacja autorskiego programu „Meeting Professional Excellence Classes” realizowanego od 2017 roku przez polski oddział MPI w ramach koncepcji „Road Tour Learning”. Najbliższe spotkanie planowane jest już na 3 września 2019 roku, będzie to finał II edycji programu MPEC. Kolejne warsztaty będą realizowane już w nowej odsłonie, aby ich formuła była jeszcze bardziej atrakcyjna. W strategii na kolejne lata pojawiły się również całkiem nowe projekty z udziałem kluczowych postaci polskiej branży MICE.

Reklama

W związku z tym, że MPI jest stowarzyszeniem kładącym silny nacisk na wartości edukacyjne i podnoszenie kompetencji swoich członków, w ciągu 2 intensywnych dni uczestnicy spotkania wzięli udział także w kreatywnych warsztatach i prelekcjach skoncentrowanych na budowaniu wartościowych relacji biznesowych oraz efektywnemu aktywizowaniu członków MPI. Niebagatelną wartością dodaną była również sama lokalizacja tegorocznego Businnes Summer Meeting (BSM) – event odbył się w nowo otwartym hotelu Radisson Blu Hotel & Residences, Zakopane.

Dla każdego plannera spotkań poznawanie nowych, atrakcyjnych obiektów przystosowanych do organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie jest nie do przecenienia. Kluczowe jest także zbudowanie pozytywnej relacji z zespołem danego venue, z którym później można profesjonalnie i miło współpracować. MPI Business Summer Meeting było świetną okazją do połączenia obydwu tych elementów! – komentuje Jarosław Kruk – Managing Partner w MICEART DMC.

Pomimo, iż wiodącym celem wydarzenia było podsumowanie ostatniego roku aktywności i utworzenie strategii działania do połowy 2020 roku, nie zabrakło wyjątkowych, bo jubileuszowych niespodzianek. Z uwagi na celebrację dekady działalności Stowarzyszenia, które przypada właśnie na 2019 rok, Prezes Marta Kicler przyznała 3 specjalne nagrody dla Członków Dekady MPI Poland Chapter: Krzysztofa Celucha, Moniki Dymacz-Kaczmarczyk i Julii Góreckiej. To właśnie Krzysztof Celuch uhonorowany dodatkowym, wyjątkowym wyróżnieniem pod postacią tytułu Ambasadora MPI w Polsce, opowiedział o początkach działalności w strukturach MPI i długiej drodze, jaką ponad 10 lat temu musiał pokonać wraz z pierwszymi członkami stowarzyszenia w kraju, aby Polska mogła szczycić się należeniem do grona jednego z 13 europejskich oddziałów MPI.

Już po raz drugi z rzędu, po bardzo udanej edycji Business Summer Meeting (BSM) 2018, MPI Poland Chapter gościło podczas wydarzenia również gościa specjalnego – Federico Toja pełniącego funkcję Director Chapter Business Europe w globalnym oddziale Meeting Professionals International, który przedstawił pełną gamę aktualnych możliwości płynących z członkostwa w największym światowych stowarzyszeniu branży spotkań, jakim jest MPI i wspierał członków polskiego oddziału w tworzeniu nowej strategii działania.
Ogromna dawka wiedzy i inspiracji, ambitne plany, energetyczny i doświadczony zarząd, a przede wszystkim zintegrowany zespół profesjonalistów będących członkami stowarzyszenia, pozwalają wierzyć w bardzo obiecujące dwa lata nowej kadencji (2019-2021), które właśnie dzisiaj rozpoczęły się dla MPI Poland Chapter.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.