Branżowe tytuły znikają z rynku

0
1219
Bizness Hotel / Biznes Restauracja & Catering

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dwa tytuły branżowe obecne na rynku od kilku lat mogą nie przetrwać okresu epidemii koronawirusa.

Hotelarze i restauratorzy przeżywają trudne czasy o czym staramy się na bieżąco informować. Należy sobie także zdać sprawę z tego, że w podobnej, a czasami w dużo trudniejszej sytuacji są dostawcy produktów i usług dla tego sektora. Niejednokrotnie to firmy, które ze względu na nr PKD nie zostały uwzględnione w żadnej tarczy antykryzysowej czy finansowej.

W takiej samej sytuacji znaleźli się również wydawcy branżowi, których działalność jest finansowana właśnie z budżetów reklamowych dostawców produktów i usług, a te niestety zostały wstrzymane lub zredukowane.

Dowiedzieliśmy się, że z czasopism Biznes Hotel oraz Biznes Restauracje & Catering odeszły kluczowe osoby, tj. Monika Cichowska, redaktor naczelna obu tytułów oraz Bartosz Wróblewski, szef pionu HoReCa także obu tytułów. Z kolei nieoficjalnie źródła podają nam, że początkowo tytuły zostały zamrożone ze względu na bardzo trudną sytuację, ale po odejściu osób, które je tworzyły mogą zostać zamknięte.

Przypomnijmy, że wydawcą czasopism Biznes Hotel oraz Biznes Restauracje & Catering jest Forum Media Polska z Poznania. Spółka jest częścią międzynarodowej firmy medialnej FORUM MEDIA GROUP (FMG) z siedzibą w pobliżu Monachium (Niemcy) z wydawnictwami rozmieszczonymi na całym świecie: Europie, Azji, Ameryce Północnej i Australii.

To niestety przykre informacje, a wiele źródeł podaje nam, że to nie musi być jedyna tego typu informacja w tym roku. Liczymy jednak, że uda nam się przetrwać epidemię w niezmienionym składzie, a Wy jako nasi czytelnicy będziecie mieli możliwość wyboru wielu źródeł informacji.

Moniko, Bartku, dziękujemy Wam za te wszystkie lata. Widać było, że wkładaliście całe serca w swoją pracę. Na pewno będziemy mieli możliwość spotkania się jeszcze w wielu miejscach, hotelach, restauracjach, imprezach branżowych. Trzymajcie się! Do zobaczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.