Będzie dodatkowa pomoc dla przedsiębiorców

0
1483

Premier Morawiecki ogłosił, że rząd przedłużył tarczę branżową, w ramach której do przedsiębiorców trafi kolejne 4,5 miliarda złotych.

Mateusz Morawiecki, premier RP
„Zmagamy się z trzecią falą epidemii, która jest bardzo groźna dla życia, zdrowia i dla gospodarki, dla utrzymania i ochrony miejsc pracy. Dlatego podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować nasz program wsparcia dla najbardziej zagrożonych branż.

Podjąłem decyzję, że wszystkie pieniądze, które w zeszłym roku były przeznaczone na ratowanie miejsc pracy będą mogły być pozostawione w firmach, nie będą musiały być zwracane.”

Premier poinformował, że w zakładanym budżecie pomocowym będzie 1 mld zł na zwolnienia z ZUS i 0,5 mld zł na postojowe i dopłaty do wynagrodzeń. Przekazał także, że na bezzwrotne dotacje dla małych firm i mikrofirm przeznaczono kolejny 1 mld zł.

Mateusz Morawiecki przedstawił informacje o tym, że pieniądze, które w ubiegłym roku były przeznaczone na ratowanie firm i mają być zwrócone w wysokości 25%, pozostaną u przedsiębiorców. Podkreślił, że to rozwiązanie będzie dedykowane firmom najbardziej dotkniętych przez pandemię, pod warunkiem prowadzenia działalności pod jednym z 50 kodów PKD wskazanych w ustawie dotyczącej tarczy branżowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.