Będzie dodatkowa pomoc dla przedsiębiorców

0
1969

Premier Morawiecki ogłosił, że rząd przedłużył tarczę branżową, w ramach której do przedsiębiorców trafi kolejne 4,5 miliarda złotych.

Mateusz Morawiecki, premier RP
„Zmagamy się z trzecią falą epidemii, która jest bardzo groźna dla życia, zdrowia i dla gospodarki, dla utrzymania i ochrony miejsc pracy. Dlatego podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować nasz program wsparcia dla najbardziej zagrożonych branż.

Podjąłem decyzję, że wszystkie pieniądze, które w zeszłym roku były przeznaczone na ratowanie miejsc pracy będą mogły być pozostawione w firmach, nie będą musiały być zwracane.”

Premier poinformował, że w zakładanym budżecie pomocowym będzie 1 mld zł na zwolnienia z ZUS i 0,5 mld zł na postojowe i dopłaty do wynagrodzeń. Przekazał także, że na bezzwrotne dotacje dla małych firm i mikrofirm przeznaczono kolejny 1 mld zł.

Mateusz Morawiecki przedstawił informacje o tym, że pieniądze, które w ubiegłym roku były przeznaczone na ratowanie firm i mają być zwrócone w wysokości 25%, pozostaną u przedsiębiorców. Podkreślił, że to rozwiązanie będzie dedykowane firmom najbardziej dotkniętych przez pandemię, pod warunkiem prowadzenia działalności pod jednym z 50 kodów PKD wskazanych w ustawie dotyczącej tarczy branżowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.