Atak hakerski na Grupę Motel One

0
955

Grupa Motel One padła ofiarą ataku hakerskiego. Nieznani sprawcy włamali się do wewnętrznych systemów próbując przeprowadzić atak typu ransomware.

Dzięki szybkim działaniom i wsparciu certyfikowanego dostawcy usług bezpieczeństwa IT, skutki ataku zostały zminimalizowane, a działalność biznesowa firmy nie była zagrożona.

Wstępne analizy wskazują, że hakerzy uzyskali dostęp do danych adresowych klientów, w tym do 150 szczegółów kart kredytowych. Osoby, których dane zostały skompromitowane, zostały już poinformowane osobiście. Spółka wydała w tej sprawie oficjalny komunikat:

Grupa Motel One stała się celem ataku hakerskiego. Nieznani obecnie sprawcy przeniknęli do wewnętrznych systemów operatora hotelu i najprawdopodobniej próbowali przeprowadzić tzw. atak ransomware. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom, skutki ataku zostały ograniczone do względnego minimum. Działalność biznesowa jednej z największych grup hotelowych w Europie nigdy nie była zagrożona. Szybkie podjęcie natychmiastowych działań obejmowało zlecenie certyfikowanemu dostawcy usług bezpieczeństwa IT oraz współpracę z organami śledczymi i organami ochrony danych.

Według wstępnych analiz uzyskano dostęp do danych adresowych klientów – w tym 150 danych kart kredytowych. Poszkodowani posiadacze kart zostali już poinformowani osobiście.

Dodatkowe, niepotwierdzone informacje sugerują, że hakerzy uzyskali dostęp do znacznie większej ilości danych niż podaje Motel One. Według tych informacji skradziono około 6 TB danych, w tym potwierdzenia rezerwacji z ostatnich trzech lat oraz dane kart kredytowych klientów i wewnętrzne dokumenty firmy. Hakerzy ostrzegają, że wyciek danych mógłby mieć poważne konsekwencje dla reputacji firmy oraz stwarzać ryzyko prawne. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że wyciek danych nastąpił w obiekcie zlokalizowanym w Dreźnie.

Motel One z siedzibą w Monachium, działająca w 13 krajach, z 90 hotelami i łącznie 25 273 pokojami. Firma oferuje wysokiej jakości wnętrza, wyjątkowy design i doskonałą lokalizację w centrach miast w atrakcyjnych cenach. W Warszawie reprezentowana jest przez obiekt Motel One Warszawa-Chopin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.