Andrzej Gut-Mostowy wiceministrem odpowiedzialnym za turystykę

0
893

Informacja o objęciu przez Andrzeja Gut-Mostowego stanowiska wiceministra ukazała się oficjalnie na stronie Ministerstwa Rozwoju. Środowisko turystyczne podkreśla, że doczekało się na tym stanowisku nie tylko polityka, ale również przedsiębiorcy. 

Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z serwisem Turystyka.rp.pl potwierdzał już wcześniej, że jest kandydatem na wiceministra do spraw turystyki.

Moje nazwisko przewija się w negocjacjach – mówił. Jarosław Gowin jeszcze w kampanii wyborczej w liście do wyborców z Podhala, skąd do parlamentu kandydował Gut-Mostowy, deklarował, że „jeśli po wyborach rząd będzie tworzyć Zjednoczona Prawica, to kandydatem Porozumienia na wiceministra sportu i turystyki będzie Andrzej Gut-Mostowy”- czytamy na Turystyka.rp.pl

Gut-Mostowy sam jest przedsiębiorcą turystycznym, właścicielem hotelu Sabała w Zakopanem, udziałowcem stacji narciarskiej Witów-Ski i działaczem społecznym angażującym się w sprawy regionu i branży turystycznej. Był jednym z założycieli Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W Sejmie trzech kadencji zasiadał w komisjach zajmujących się między innymi turystyką, a w latach 2011 – 2015 przewodniczył podkomisji ds. turystyki.

 

Źródło: https://turystyka.rp.pl/trendy/nowe/13211-andrzej-gut-mostowy-na-ministra-turystyki

https://www.waszaturystyka.pl/polska/item/9572-koniec-niepewno%C5%9Bci-andrzej-gut-mostowy-jednak-b%C4%99dzie-odpowiedzialny-za-turystyk%C4%99.html

Fot: https://turystyka.rp.pl/trendy/nowe/13211-andrzej-gut-mostowy-na-ministra-turystyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.