Alitalia pod skrzydłami niemieckiego przewoźnika

0
881
Koncern Lufthansa odzyskał miano największego przewoźnika tradycyjnego na Starym Kontynencie. Zarząd niemieckiej firmy, chcąc ugruntować pozycję, rozważa wykupienie włoskiej linii Alitalia.

Lufthansa w ubiegłym roku zanotowała imponujący wynik 142 miliona obsłużonych pasażerów. Należąca do niemieckiego przewoźnika flota wykonała 1,2 miliona rejsów, natomiast wypełnienie samolotów wyniosło 81,4%. Dzięki temu koncern z siedzibą w Kolonii wyprzedził francusko-holenderski holding Air France/KLM, który od czasów fuzji w 2014 roku zajmował pierwsze miejsce w rankingu przewoźników lotniczych.

„Jesteśmy zainteresowani Alitalią, ale tylko, gdy warunki będą dobre, a zasadniczo się na razie nie zmieniły” – wyjaśnia Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG, w rozmowie z agencją Reutera.

Zarząd niemieckiego koncernu analizuje obecnie możliwości przejęcia Alitalii, ale warunkiem sine qua non jest ograniczenie przez włoskiego przewoźnika zatrudnienia pod zarządem komisarycznym i pełna kontrola nad linią, bez udziału włoskiego skarbu państwa.

„Alitalia będąca od 2017 roku pod zarządem trzech komisarzy zachowałaby niezależność operacyjną od niemieckiej linii i własną markę. Walczymy o włoski rynek” – dodał Hohmeister.

Równocześnie zarząd Air France ogłosił, że uważnie przygląda się niskobudżetowej linii Joon. Niewykluczone bowiem, że przy pełnym porozumieniu z pracownikami i związkami zawodowymi paryskie przedsiębiorstwo zakończy działalność, a jego pracownicy trafią pod skrzydła Air France.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.