Alitalia pod skrzydłami niemieckiego przewoźnika

0
116
Koncern Lufthansa odzyskał miano największego przewoźnika tradycyjnego na Starym Kontynencie. Zarząd niemieckiej firmy, chcąc ugruntować pozycję, rozważa wykupienie włoskiej linii Alitalia.

Lufthansa w ubiegłym roku zanotowała imponujący wynik 142 miliona obsłużonych pasażerów. Należąca do niemieckiego przewoźnika flota wykonała 1,2 miliona rejsów, natomiast wypełnienie samolotów wyniosło 81,4%. Dzięki temu koncern z siedzibą w Kolonii wyprzedził francusko-holenderski holding Air France/KLM, który od czasów fuzji w 2014 roku zajmował pierwsze miejsce w rankingu przewoźników lotniczych.

Reklama

„Jesteśmy zainteresowani Alitalią, ale tylko, gdy warunki będą dobre, a zasadniczo się na razie nie zmieniły” – wyjaśnia Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG, w rozmowie z agencją Reutera.

Zarząd niemieckiego koncernu analizuje obecnie możliwości przejęcia Alitalii, ale warunkiem sine qua non jest ograniczenie przez włoskiego przewoźnika zatrudnienia pod zarządem komisarycznym i pełna kontrola nad linią, bez udziału włoskiego skarbu państwa.

„Alitalia będąca od 2017 roku pod zarządem trzech komisarzy zachowałaby niezależność operacyjną od niemieckiej linii i własną markę. Walczymy o włoski rynek” – dodał Hohmeister.

Równocześnie zarząd Air France ogłosił, że uważnie przygląda się niskobudżetowej linii Joon. Niewykluczone bowiem, że przy pełnym porozumieniu z pracownikami i związkami zawodowymi paryskie przedsiębiorstwo zakończy działalność, a jego pracownicy trafią pod skrzydła Air France.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!