Accor staje się większościowym akcjonariuszem Ennismore

0
843

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Accor staje się większościowym akcjonariuszem Ennismore, przejmując 66,67% udziałów spółki. Pozostałe akcje pozostają w dyspozycji Sharana Pasricha. Współpraca łączy know-how Ennismore w tworzeniu marek poprzez kreatywny storytelling z bogactwem wiedzy Accor w obszarze logistyki, rozwoju sieci i dystrybucji.

W ramach postanowień Accor dekonsoliduje wcześniej dzierżawione aktywa w osobną strukturę utworzoną z funduszu zarządzanego przez Keys REIM jako właściciela większościowego z 51% udziałów. Accor i Ennismore posiadają 24,5% udziałów.

Przewodnictwo w autonomicznie funkcjonującej spółce obejmą współwłaściciele Sharan Pasricha i Gaurav Bhushan. W skład nowego podmiotu wejdzie 14 marek hotelowych i coworkingowych oraz ponad 150 różnorodnych restauracji czy obiektów rozrywkowych.

Obecne portfolio spółki zawiera 87 obiektów na całym świecie, z planami na kolejnych 141 hoteli, działających pod bezkonkurencyjnymi markami. Wśród nich znalazły się m.in.: 21c Museum Hotels, 25hours, Delano, Gleneagles, Hyde, JO&JOE, Mama Shelter, Mondrian, Morgans Originals, SLS, SO/, The Hoxton, TRIBE i Working From_.

Ennismore tworzą jedni z najwybitniejszych inicjatorów, kreatorów i twórców, nie tylko z branży hotelowej. Autorskie studio kreatywne, platforma koncepcyjna dla obiektów gastronomicznych oraz laboratorium innowacji produktowych i technologicznych służą za bazę do rozwoju marek i inspirują nowe odkrycia.

To niezwykle ekscytujący dzień i początek nowego rozdziału dla Ennismore, która staje się największą i najszybciej rosnącą firmą w branży hotelarskiej. Włączenie naszego portfolio w skład nowej spółki to powód do dumy, a współpraca z moim wieloletnim przyjacielem Gauravem to wymarzona kombinacja – komentuje Sharan Pasricha.

Ta współpraca powstawała od miesięcy, a współkierownictwo wraz z Sharanem, dzięki naszemu doświadczeniu, to gwarancja sukcesu. Nasze zespoły są w pełni gotowe i chętne do kreowania unikalnych marek lifestylowych, biorąc udział w tworzeniu całego ekosystemu niezapomnianych i wyselekcjonowanych doświadczeń w każdym z naszych obiektów – dodaje Gaurav Bhushan.

O ENNISMORE
Ennismore to kreatywna firma hotelarska wywodząca się z kultury i lokalnych społeczności z bogatym portfolio przedsiębiorczych i własnych marek z jasno określonym celem. Ennismore tworzą jedni z najwybitniejszych inicjatorów, kreatorów i twórców z branży i spoza niej. Spółka dysponuje własnym studiem kreatywnym, platformą koncepcyjną dla restauracji i barów oraz laboratorium innowacji produktowych i technologicznych, w którym rozwija marki i inspiruje nowe odkrycia. Założycielem powstałej w 2011 roku spółki jest przedsiębiorca Sharan Pasricha. Dzięki współpracy z Accor przekształciła się w spółkę joint venture w 2021, stając się najszybciej rozwijającą się na świecie lifestylową firmą hotelarską, łączącą w sobie niezrównane portfolio obiektów na całym świecie z know-how Ennismore w zakresie budowy kreatywnych marek, designu i doświadczeń, wzbogaconych o wiedzę Accor w zakresie logistyki, dystrybucji i rozwoju sieci.

Ennismore, kierowana przez Sharan Pasricha i Gaurav Bhushana, skupia 14 marek hotelowych i co-workingowych oraz ponad 150 różnorodnych, wielokulturowych restauracji i obiektów rozrywkowych. Portfolio spółki obejmuje też 87 nieruchomości operacyjnych oraz pipeline 146 hoteli z różnych regionów na całym świecie. Całość uzupełniają flagowe restauracje marek Bibo, Carna, F’ilia i Seabird. Ennismore jest oddana generowaniu pozytywnego wpływu na rzeczywistość, szczególnie dzięki tworzeniu wspólnot i bliskich społeczności bez względu na lokalizację. Dzięki łączonym doświadczeniom spółka z pasją dostarcza rozwiązania dla osób pozbawionych miejsc zamieszkania. Dzięki temu znalazła się na listach Fast Company’s World’s Most Innovative Companies w 2020 i 2021 roku. Ponadto Ennismore uplasowała się też na 29. miejscu w FT1000 w kategorii ‘Europe’s Fastest-Growing Companies’ oraz na liście. FT Future 100 wśród najszybciej rozwijających się brytyjskich przedsiębiorstw kształtujących przyszłość swojego sektora. Do portfolio Ennismore należą marki: 21c, 25hours, Delano, Gleneagles, Hyde, Jo&Joe, Mama Shelter, Mondrian, Morgans Originals, SLS, SO/, Hoxton, Tribe and Working From_.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: ennismore.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.