Accor sprzedaje swój udział w kapitale Orbisu do AccorInvest za 4,55 mld złotych

0
923

Accor ogłosił wczoraj, że podpisał wiążącą umowę z AccorInvest dotyczącą sprzedaży wszystkich 85,6% akcji Orbisu, po cenie 115 zł za akcję, co odpowiada łącznej wartości transakcji 4,55 mld zł. Sprzedaż zostanie przeprowadzona w drodze publicznego wezwania na wszystkie akcje Orbisu, o czym AccorInvest planuje zawiadomić dziś Komisję Nadzoru Finansowego. Accor planuje zamknięcie transakcji sprzedaży akcji Orbisu do końca pierwszego kwartału 2020 r.

W związku z tą informacją i planowanym ogłoszeniem wezwania na sprzedaż wszystkich akcji spółki, zarząd Orbisu podjął decyzję o wstrzymaniu analiz dotyczących możliwości skupu własnych akcji w celu ich umorzenia (raport bieżący z 13 listopada 2019 r.), do czasu poznania wyników ww. wezwania.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. Grupa inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie. AccorInvest i Accor współpracują, aby zapewnić najwyższą jakość usług, dużą satysfakcję i najlepsze doświadczenia gościom hotelowym. AccorInvest rozpoczął swoją działalność jako inwestor, właściciel i operator hoteli w następstwie strategicznej transformacji Accoru, zainicjowanej w 2013 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.