20% mniej podróży służbowych?

0
937

Według nowego Raportu Accoru, 20 procent spotkań biznesowych może zniknąć bez powrotu i zostać zastąpione wirtualnymi odpowiednikami lub uświadomieniem sobie, że po prostu nie były one potrzebne.

W przyszłości będzie mniej podróży służbowych, ale będą bardziej nastawione na osiągnięcie celów biznesowych. Te które pozostaną będą musiały mieć kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej, aby uzasadnić koszty finansowe i koszty emisji dwutlenku węgla.

Raport The Business of Travel powstaje przy wsparciu europejskich liderów biznesu z 10 branż w tym farmaceutycznej, technologii oraz finansów, którzy wspólnie tworzą wizję podróży służbowych i spotkań w świecie post pandemicznym. Zrównoważony rozwój, dobrobyt oraz wartość relacji międzyludzkich są kluczowymi hasłami w tym świecie, w którym priorytety uległy znacznej zmianie a budżety finansowe są zastępowane przez budżety węglowe. „Społeczna odpowiedzialność biznesu CSR oznacza dzisiaj SOS dla Ziemi – będziemy podróżowali mniej, aby ocalić planetę”.

Raport podkreśla znaczenie spotkań twarzą w twarz w relacjach międzyludzkich. Spotkania osobiste mają szereg korzyści, w tym często pomijany pozytywny wpływ na interakcje społeczne ze współpracownikami i pracodawcami. Okazało się również, że dzięki spotkaniom twarzą w twarz pracownicy spodziewają się uzyskać o 25% większy przychód niż podczas spotkań wirtualnych.

Raport mówi również o tym, że przyspieszenie technologii wirtualnych spotkań i zdolność osób do korzystania z niej, to pozytywny efekt pandemii. Kiedy goście hotelowi nie mogą przebywać w jednym pomieszczeniu, w którym coś się dzieje, oczekują bezproblemowej technologii, która jest łatwa i intuicyjna w konfiguracji oraz zapewnia krystalicznie czystą jakość dźwięku i obrazu. Spotkania hybrydowe są już normą.

Pojawił się znacznie bardziej celowy sektor podróży służbowych, w którym firmy chcą zmaksymalizować wartość każdego wyjazdu, aby ponownie połączyć swoje zespoły, rozwijać kulturę organizacyjną, opracowywać strategie, zawierać umowy i wzmacniać więzi z pracownikami. Podróże służbowe umożliwiają nawiązanie prawdziwych kontaktów i mają niesamowitą moc i wartość, nie tylko pod względem finansowym, ale – w nowej postawie po pandemii – zwiększają satysfakcję i dobre samopoczucie pracowników, a tym samym lojalność wobec pracodawców.

Przyszłość podróży służbowych to eliminacja wyjazdów nieistotnych i zastąpienie ich podróżami o znaczeniu krytycznym dla biznesu, które po pierwsze są planowane w sposób zrównoważony i po drugie są przyjazne dla pracowników, pracodawcy i planety.

Autor: Anna Górska, Doradca Zarządu Symposium Cracoviense, Członek Zarządu ICCA, Konsultant HelmsBriscoe, Wiceprezes Zarządu SKKP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.