Zamknięcie restauracji ,,Pomiędzy” w Szczecinie

0
1026

Restauracja ,,Pomiędzy” znajdująca się na szczecińskim Starym Mieście, kiedyś cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Chętnie odwiedzali ją zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Niestety ostatnio przedstawiciele lokalu poinformowali o tym, że już wkrótce zostanie on zamknięty. Jest to kolejna w ostatnim czasie restauracja w Szczecinie, która kończy działalność.

Według aktualnych informacji, restauracja ,,Pomiędzy” ma działać już tylko do końca listopada. Na jej miejscu ma powstać coś innego – prawdopodobnie lokal z kuchnią węgierską. Właściciele nie dzielą się jednak jeszcze szczegółami.

„Od 16 lat gościliśmy Was w naszej restauracji. Przyszedł jednak czas, aby z różnych względów zakończyć naszą działalność. Zapraszamy do nas, aby ostatni raz skosztować naszych dań. Będziemy otwarci jeszcze przez ok. 3 tygodnie. Dziękujemy za lata spędzone razem. Do zobaczenia” – napisali przedstawiciele ,,Pomiędzy” na facebookowym profilu restauracji.

Przyczyną zamknięcia lokalu jest sytuacja, z jaką przyszło zmierzyć się gastronomii. Szalejąca inflacja, wzrost cen prądu i pracy, coraz mniej klientów – to ogromne wyzwanie dla restauratorów. Według ekspertów, największą szansę na przetrwanie mają teraz miejsca cieszące się ogromną renomą albo oferujące tanie, domowe jedzenie.

– Branża gastronomiczna jest jednym z sektorów gospodarki najmocniej narażonych na straty i bankructwa w przypadku pogłębiającego się kryzysu gospodarczego. Musimy być świadomi, że jeżeli konsumenci będą oszczędzać, to zapewne na towarach premium oraz wydatkach, które mogą sobie darować, jak kolacja w restauracji, czy kawa w kawiarni – twierdzi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Celem restauracji ,,Pomiędzy”, było stworzenie miejsca, które stałoby właśnie ,,pomiędzy nowoczesnym i szybkim stylem życia a klasyczną formą odpoczynku”. Lokal serował dania kuchni włoskiej i polskiej, przekąski, sałatki i desery. Goście mogli cieszyć się niepowtarzalnym klimatem, który tworzył wystrój. Osobom, pragnącym wyciszenia proponowano stolik w piwniczce zdobionej stropami szczecińskich kamienic. Dla tych, którzy woleli być jednak w centrum wydarzeń, przeznaczone było wyższe piętro.

Mimo tych wszystkich udogodnień i dużej popularności w przeszłości, ,,Pomiędzy” tak, jak wiele innych szczecińskich obiektów, padło ofiarą ciężkiej sytuacji. Jakiś czas temu zamknęła się tu także restauracja „Bombay” i dwa znane bary mleczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.