Zamknięcie restauracji ,,Pomiędzy” w Szczecinie

0
436

Restauracja ,,Pomiędzy” znajdująca się na szczecińskim Starym Mieście, kiedyś cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Chętnie odwiedzali ją zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Niestety ostatnio przedstawiciele lokalu poinformowali o tym, że już wkrótce zostanie on zamknięty. Jest to kolejna w ostatnim czasie restauracja w Szczecinie, która kończy działalność.

Według aktualnych informacji, restauracja ,,Pomiędzy” ma działać już tylko do końca listopada. Na jej miejscu ma powstać coś innego – prawdopodobnie lokal z kuchnią węgierską. Właściciele nie dzielą się jednak jeszcze szczegółami.

„Od 16 lat gościliśmy Was w naszej restauracji. Przyszedł jednak czas, aby z różnych względów zakończyć naszą działalność. Zapraszamy do nas, aby ostatni raz skosztować naszych dań. Będziemy otwarci jeszcze przez ok. 3 tygodnie. Dziękujemy za lata spędzone razem. Do zobaczenia” – napisali przedstawiciele ,,Pomiędzy” na facebookowym profilu restauracji.

Reklama

Przyczyną zamknięcia lokalu jest sytuacja, z jaką przyszło zmierzyć się gastronomii. Szalejąca inflacja, wzrost cen prądu i pracy, coraz mniej klientów – to ogromne wyzwanie dla restauratorów. Według ekspertów, największą szansę na przetrwanie mają teraz miejsca cieszące się ogromną renomą albo oferujące tanie, domowe jedzenie.

– Branża gastronomiczna jest jednym z sektorów gospodarki najmocniej narażonych na straty i bankructwa w przypadku pogłębiającego się kryzysu gospodarczego. Musimy być świadomi, że jeżeli konsumenci będą oszczędzać, to zapewne na towarach premium oraz wydatkach, które mogą sobie darować, jak kolacja w restauracji, czy kawa w kawiarni – twierdzi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Celem restauracji ,,Pomiędzy”, było stworzenie miejsca, które stałoby właśnie ,,pomiędzy nowoczesnym i szybkim stylem życia a klasyczną formą odpoczynku”. Lokal serował dania kuchni włoskiej i polskiej, przekąski, sałatki i desery. Goście mogli cieszyć się niepowtarzalnym klimatem, który tworzył wystrój. Osobom, pragnącym wyciszenia proponowano stolik w piwniczce zdobionej stropami szczecińskich kamienic. Dla tych, którzy woleli być jednak w centrum wydarzeń, przeznaczone było wyższe piętro.

Mimo tych wszystkich udogodnień i dużej popularności w przeszłości, ,,Pomiędzy” tak, jak wiele innych szczecińskich obiektów, padło ofiarą ciężkiej sytuacji. Jakiś czas temu zamknęła się tu także restauracja „Bombay” i dwa znane bary mleczne.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.