#ZamiastZaMiasto już w ten weekend w Placu Unii w Warszawie

0
794

Dziś w Placu Unii startuje pierwsze z serii wydarzeń #ZamiastZaMiasto. To propozycja kreatywnej rozrywki dla wszystkich spędzających lato w mieście. Na klientów centrum handlowego czekają: warsztaty zielarskie i komponowanie herbat leczniczych, zajęcia z tworzenia biżuterii ludowej oraz wyrabianie masła. Event będzie trwać cały weekend. Udział w akcji jest bezpłatny. 

W trakcie trwania weekendu , w Placu Unii, będzie można spotkać się ze specjalistami ziołolecznictwa. Eksperci doradzą jak samodzielnie skomponować herbatę oraz zaproszą na jej degustację.

Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem do zagadnień związanych z prawidłowym przygotowywaniem mieszanek ziół. Instruktorzy przekażą informacje jak należy łączyć ze sobą wybrane składniki. W kolejnym etapie, uczestnicy zajęć poznają surowce, na których będą pracować. Omówione zostaną ich właściwości oraz zasady, według których można przygotować je do spożycia. Na koniec, każdy będzie mógł samodzielnie wykonać własną mieszankę, którą – po odpowiednim opisaniu – będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Kolejną atrakcją pierwszego spotkania w ramach #ZamiastZaMiasto będzie możliwość własnoręcznego wykonania biżuterii z kolorowych tkanin, drewnianych korali, tasiemek, półfabrykantów jubilerskich oraz ekologicznych baz kolczyków i wisiorków.  Zajęcia zawierać będą także elementy dekupażu. Własnoręcznie przygotowane ozdoby będą idealnym uzupełnieniem letnich stylizacji.

Podczas zajęć zaprezentowana zostanie tradycyjna metoda ubijania masła w maselnicy. Ponieważ zadnie nie jest łatwe, warsztat połączony będzie z degustacją wiejskiego chleba. Wszyscy, którym uda się ubić odpowiednią porcję masła, będą mogli doprawić ją ziołami lub czosnkiem oraz zabrać ze sobą do domu w specjalnie przygotowanym słoiczku.

https://www.facebook.com/events/443407886474152/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.