Wsparcie uczniów i nauczycieli przez hotelarzy [zdjęcia]

0
859
Fot.: Hotelmania

Ubiegły piątek (23.09) dla uczniów i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Kłaninie, był wyjątkowym dniem pełnym emocji i wrażeń. Stowarzyszenie Hotelmania, zorganizowało wydarzenie pod nazwą „Dzień Potrójnej Wiedzy – Kłanino”. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach wygranej w konkursie #hotelowytydzieńZiemi2022, który został zainicjowany przez Green Officer – Agatę Delmaczyńską we współpracy z Inspektorem Hotelowym – Karolem Weberem.

#hotelowydydzieńZiemi jest cykliczną akcją, która się odbywa w drugiej połowie kwietnia. Celem jest zaangażować hotelarzy z całej Polski do wspólnego działania na rzecz Ziemi – sprzątanie parków, plaży oraz innych terenów, sadzenie drzew, spotkania, na których zespoły przemyślają oraz podejmują działania, które mogą zrobić w swoich hotelach z celem edukacji nie tylko swoich zespołów ale i Gości w zakresie ekologii.

Hotelmania w tym roku miała na celu zaangażować młodzież szkół średnich do aktywności na większą skalę. Zorganizowaliśmy konkurs na napisanie lub nagranie w formie video najlepszej na Eco-Bajki dla najmłodszych. Odbiorcami materiałów stworzonych przez uczniów, miały być dzieci w wieku 0-7 lat. Dzięki tym bajkom, czyli edukacji przez rozrywkę, dzieci mogły w łatwy sposób uczyć się i inspirować swoje eco zachowania.

Fot.: Hotelmania

Głosowanie na najlepszą pracę miało klika etapów. W pierwszym kroku, członkowie jury ocenili kreatywny pomysł, przekaz oraz jakość przedstawionego materiału. Wyłoniono 4 finalistów a ich prace zostały poddane głosowaniu na stronie w mediach społecznościowych Hotelmania. Głosowanie zdecydowało 2 najlepszych szkołach: Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie oraz Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie. Symboliczną różnicą punktów wygrała szkoła z Warszawy.

Nagroda Fair-Play!
Uczniowie, na czele z inicjatorką zwycięskiego projektu, Wiktorią Góralską, zdecydowali podzielić się nagrodą z uczniami PZS Kłanino. W związku z tym 23.09.2022, właśnie w Kłaninie odbyło się wydarzenie pod nazwą „Dzień Potrójnej Wiedzy”.

Wydarzenie było okazją do świętowania nie tylko realizacja wygranej w konkursie. Celebrowaliśmy przede wszystkim fantastyczną postawę uczniów. Fair-Play było dla nas hasłem nagrody, którą zostały obdarowane dwie zwycięskie szkoły, ich uczniowie oraz opiekunki – HOTeachers Paulina Gosz i Aleksandra Krut. Ponadto z nagrody, którą były wystąpienia Agaty Delmaczyńskiej, Karola Webera, Miłosza Stanisławskiego, Przemysława Zwańskiego oraz organizacja gry terenowej Tropiciel, mogli skorzystać wszyscy uczestnicy, którzy przyjechali łącznie z 4 szkół.

Fot.: Hotelmania

Cele wydarzenia:
1. Inspiracja młodzieży historiami hotelarzy, którą są szansą na dostrzeżenie znaczenie szerszej perspektywy o możliwościach profesjonalnego rozwoju w całej branży hospitality.
2. Zapewnić wiedzę spoza szkolnego programu nauczania w ramach lekcji:
– Miłosz Stanisławski – Hotelmania, “Świadomy rozwój w branży Hospitality”;
– Agata Delmaczyńska – Green Officer, “Hotel w ekologicznej sieci powiązań”
– Karol Weber – Inspektor Hotelowy, “Czym jest autentyczna usługa gościnność?”;
3. Wzmocnić komunikacją o Hotelowym Tygodniu Ziemi przez panel gastronomiczny pod tytułem “Kuchnia zero-waste”, który został przeprowadzony przez Przemysława Zwańskiego – Chef de partie w Radisson Hotel & Suites Gdańsk, który jest absolwentem Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.
4. Dostarczyć młodzieży na dobry start roku szkolnego – edukacyjnie i rozrywkowo spędzić czas, przez grę terenową zorganizowaną za pomocą narzędzi “Tropiciel”, którą poprowadził Adam Leszczyński – założyciel oraz pomysłodawca “Tropiciel”;
5. Stworzyć przestrzeń do budowania relacji nie tylko pomiędzy uczniami różnych szkół, ale przede wszystkim uczniów z hotelarzami, przedstawicielami różnych biznesów i lokalnych władz. Stowarzyszenie Hotelmania jako jedną z nadrzędnych wartości stawia umiejętność prowadzenia dialogu uczniów z biznesem o pierwszych chwil po wyborze kierunku profesjonalnego rozwoju w hospitality;
6. Wypromować destynację – Kłanino i Powiat Pucki jako destynacja turystyczna i przyjazna rozwojowi młodemu pokoleniu oraz szkołę Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie, jako szkołę z bardzo dużą gotowością do sięgania po nowatorskie formy i narzędzia, z myślą o edukacji na najwyższymi poziomie skuteczności. Za taką możliwość realizacji wydarzenia chcemy podziękować Panu Dyrektorowi szkoły – Rafałowi Wochna.

PSZ Kłanino, oprócz prelegentów oraz partnerów wydarzenia, gościła inne szkoły takie jak Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie, Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu oraz Zespół Szkół nr. 1 we Władysławowie.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia zostali Jarosław Białk – starosta Pucki, Iwona Domachowska – naczelnik ds edukacji, Krzysztof Michalski oraz Michalina Sobczak – przedstawiciel hoteli Asto i Primavera.

Dla Stowarzyszenia Hotelmania jest to kolejny event, który jest realizowany dla uczniów technikum hotelarskiego. Hasłem organizacji jest “Hotel – dom tysiąca profesji, Hospitality – świat milionów możliwości”. Stowarzyszenie Hotelmania łączy trzy światy: uczniów, nauczycieli oraz ludzi z biznesu, w celu:
1. Zaangażowania młodzieży szkół średnich w sektorze hospitality w pozaszkolne aktywności edukacyjne, wolontariat oraz konkursy branżowej, które sprzyjają świadomemu rozwoju w branży hotelarskiej.
2. Pomocy nauczycielom w poszukiwaniu kontaktów/partnerów ze świata biznesu z celem tworzenia nowych możliwości współpracy na rzecz swoich uczniów.
3. Poszukiwanie nowych możliwości oraz przestrzeni współpracy ludzi z biznesu hospitality z uczniami, nauczycielami oraz szkołami.
4. Przekazywanie wiedzy i inspiracji naszych branżowych przyjaciół nauczycielom, dzięki czemu ich codzienna praca w procesie nauczania, staje się coraz ciekawsza i angażująca dla uczniów – storytelling – wiedza przekazana przez historię.
5. Zbudowanie silnej, wyedukowanej i świadomej swoich celów społeczności liderów nowej gościnności, którzy będą wynosić polskie hotelarstwo na nowy lepszy poziom.

Fot.: Hotelmania

“Często otrzymujemy pozdrowienia i gratulacje od koleżanek i kolegów z branży, za to, że angażujemy się w rozwój hotelarskiej młodzieży bo “wszystkim brakuje dziś rąk do pracy”. I to jest najbardziej ciekawe 🙂 Bo my z szukaniem “rąk do pracy” nie mamy nic wspólnego. Budujemy społeczność przyszłych liderów. Szacujemy, że 5-10 lat, nasi dzisiejsi uczniowie, będą zarządzania obiektami, będą prowadzili własne biznesy w branży hospitality, będą budowali genialną kulturę organizacji w tych biznesach i będą wpływali na odbudowę prestiżu profesji. Chcemy HOTelarzy dumnych i szczęśliwych, dlatego szukamy i dzielimy się z uczniami wiedzą, najlepszymi przykładami międzynarodowych karier dzisiejszych liderów branży oraz doskonałymi narzędziami.” – mówi Yana Korzh, Prezes Stowarzyszenia Hotelmania

Jakie mamy plany na najbliższą przyszłość?

24.10.2022 w Krakowie, Hotelmania organizuje największe, z resztą chyba jedyne tego typu wydarzenie, w 90% dedykowane uczniom i nauczycielom. BE MY GUEST – Zostań Liderem Nowej Gościnności. To konferencja edu-inspiracyjna dla prawie 2000 osób, na której oprócz uczniów i nauczycieli, nie może zabraknąć marek, dla których ważna jest przyszłość branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.