Wizz Air obsługuje coraz więcej połączeń lotniczych

0
1023
Węgierski touroperator opublikował najnowsze dane dotyczące ruchu lotniczego, z których wynika, że na przestrzeni ostatniego roku zanotował istotny wzrost obsługiwanych połączeń.

W ciągu ostatniego roku podróż z tanimi węgierskimi liniami lotniczymi odbyło ponad 30 milionów pasażerów, zaś liczba operacji w całej Europie zwiększyła się o 24% w porównaniu z analogicznym okresem.

Od marca bieżącego roku Wizz Air obsługuje o ok. 700 lotów tygodniowo więcej. Spółka Józsefa Váradiego planuje również w ciągu kilku najbliższych miesięcy dostarczyć do europejskich baz 21 nowych samolotów marki Airbus. Nowe maszyny trafiły już m.in. do aeroportów w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie.

Europejska siatka połączeń Wizz Air rozrosła się w ostatnim czasie o 34 trasy i trzy nowe destynacje: Ateny, Charków i Wiedeń. W samej Polsce węgierski touroperator uruchomił na przestrzeni kilku tygodni aż 10 nowych połączeń: z Katowic do Lwowa i Aten, z Poznania do Dortmundu i Rejkiawiku, z Warszawy do Bordeaux oraz z Wrocławia do Bari, Bazylei, Goeteborga, Porto i Kutaisi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.