W Wiśle ruszą nowe apartamenty wakacyjne [zdjęcia]

0
570
Fot.: Materiały prasowe WeWell

Spółka WeWell specjalizująca się w budowie i zarządzaniu apartamentami w kurortach wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy projekt – Magiczny Horyzont Wisła. To butikowa inwestycja składająca się z 3 budynków, które są już wybudowane. WeWell finalizuje projekt. Znajduje się w nim w sumie 28 apartamentów. Część z nich funkcjonować będzie jako lokale turystyczne, dostarczając na rynek ok. 100 nowych miejsc noclegowych.

Magiczny Horyzont zlokalizowany jest w Wiśle na ul. Ochorowicza. Spółka WeWell przejęła nowe, wybudowane ale nigdy nie zasiedlone budynki z apartamentami mieszkalnymi, i w chwili obecnej finalizuje projekt przed oddaniem go do użytkowania.

Fot.: Materiały prasowe WeWell

Luksusowo, przestronnie i z panoramą 180°
c jest inwestycją z segmentu Boutique Luxury Apartments. Wyróżniają ją przede wszystkim przestronne metraże. Podczas, gdy w wielu projektach budowanych w kurortach apartamenty mają raczej mikro metraże, w inwestycji spółki WeWell najmniejsze lokale mają 42 mkw. i jest ich zaledwie kilka. Zdecydowana większość to wygodne apartamenty o wielkości 60-80 mkw.

Reklama

Każdy z nich posiada duże tarasy, nawet 3-4 tarasy przynależne do apartamentu. – Największe z tarasów mają powierzchnię 50 metrów. A zielone ogródki w apartamentach zlokalizowanych na parterze nawet 320 mkw. – informuje Żaneta Kaczmarzyk, manager WeWell Wisła.

Niespotykane w skali Polski są jeszcze inne rozwiązania zastosowane w inwestycji, to m.in. prywatne windy wprost do apartamentu. Każdy z właścicieli będzie windą mógł wjechać z garażu podziemnego do wnętrza swojego lokalu.

Fot.: Materiały prasowe WeWell

Nowe miejsca noclegowe w Wiśle
Prace wykończeniowe które mają podnieść jakość zewnętrznych wykończeń budynków, w tym elewacji, tarasów oraz przestrzeni wspólnych zaplanował dla spółki WeWell architekt Paweł Stec, znany m.in. z realizacji prestiżowych hoteli marki Aries – działającego obiektu w Wiśle oraz będących w budowie w Krynicy-Zdrój i Szczyrku.

Deweloper rozpoczął też sprzedaż apartamentów. Z 28 lokali 3 znalazły już nabywców. Ceny zaczynają się od 11,5 tys. zł za mkw. + 8%VAT. Kupujący mogą nabyć lokal wraz z ofertą wykończenia pod klucz. Spółka przewiduje, że największe apartamenty funkcjonować będą jako klasyczny second home. A mniejsze kupowane będą w celach inwestycyjnych, by zarabiać na ich wynajmie turystom. Zarządzaniem najmem zajmować się będzie dział dewelopera – zespół WeWell Apartments, który tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze najmu krótkoterminowego oraz znajomością specyfiki rynku turystycznego w Wiśle. Pierwsze już w pełni wykończone lokale mają ruszyć w ciągu kilkunastu tygodni, tak by funkcjonowały w sezonie zimowym 2022/2023 i by mogli z nich korzystać narciarze szusujący na położonym tuż przy inwestycji stoku Siglany.

Miejscowość jest jednym z najpopularniejszych kurortów górskich w Polsce. Według danych Urzędu Miasta Wisła w latach 2019-2021 w udzielano tu rocznie od 440 do 613 tys. noclegów (dane na podstawie tzw. opłaty klimatycznej). Średnie ceny noclegów w kurorcie według danych największego portalu rezerwacyjnego Booking.com w obiektach wyższej kategorii wynoszą obecnie ok. 300-400 zł na dobę, a w szczycie sezonu – szczególnie zimą – osiągają poziom nawet 600-700 zł za noc.

Fot.: Materiały prasowe WeWell
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.