W Wiśle ruszą nowe apartamenty wakacyjne [zdjęcia]

0
1144
Fot.: Materiały prasowe WeWell

Spółka WeWell specjalizująca się w budowie i zarządzaniu apartamentami w kurortach wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy projekt – Magiczny Horyzont Wisła. To butikowa inwestycja składająca się z 3 budynków, które są już wybudowane. WeWell finalizuje projekt. Znajduje się w nim w sumie 28 apartamentów. Część z nich funkcjonować będzie jako lokale turystyczne, dostarczając na rynek ok. 100 nowych miejsc noclegowych.

Magiczny Horyzont zlokalizowany jest w Wiśle na ul. Ochorowicza. Spółka WeWell przejęła nowe, wybudowane ale nigdy nie zasiedlone budynki z apartamentami mieszkalnymi, i w chwili obecnej finalizuje projekt przed oddaniem go do użytkowania.

Fot.: Materiały prasowe WeWell

Luksusowo, przestronnie i z panoramą 180°
c jest inwestycją z segmentu Boutique Luxury Apartments. Wyróżniają ją przede wszystkim przestronne metraże. Podczas, gdy w wielu projektach budowanych w kurortach apartamenty mają raczej mikro metraże, w inwestycji spółki WeWell najmniejsze lokale mają 42 mkw. i jest ich zaledwie kilka. Zdecydowana większość to wygodne apartamenty o wielkości 60-80 mkw.

Każdy z nich posiada duże tarasy, nawet 3-4 tarasy przynależne do apartamentu. – Największe z tarasów mają powierzchnię 50 metrów. A zielone ogródki w apartamentach zlokalizowanych na parterze nawet 320 mkw. – informuje Żaneta Kaczmarzyk, manager WeWell Wisła.

Niespotykane w skali Polski są jeszcze inne rozwiązania zastosowane w inwestycji, to m.in. prywatne windy wprost do apartamentu. Każdy z właścicieli będzie windą mógł wjechać z garażu podziemnego do wnętrza swojego lokalu.

Fot.: Materiały prasowe WeWell

Nowe miejsca noclegowe w Wiśle
Prace wykończeniowe które mają podnieść jakość zewnętrznych wykończeń budynków, w tym elewacji, tarasów oraz przestrzeni wspólnych zaplanował dla spółki WeWell architekt Paweł Stec, znany m.in. z realizacji prestiżowych hoteli marki Aries – działającego obiektu w Wiśle oraz będących w budowie w Krynicy-Zdrój i Szczyrku.

Deweloper rozpoczął też sprzedaż apartamentów. Z 28 lokali 3 znalazły już nabywców. Ceny zaczynają się od 11,5 tys. zł za mkw. + 8%VAT. Kupujący mogą nabyć lokal wraz z ofertą wykończenia pod klucz. Spółka przewiduje, że największe apartamenty funkcjonować będą jako klasyczny second home. A mniejsze kupowane będą w celach inwestycyjnych, by zarabiać na ich wynajmie turystom. Zarządzaniem najmem zajmować się będzie dział dewelopera – zespół WeWell Apartments, który tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze najmu krótkoterminowego oraz znajomością specyfiki rynku turystycznego w Wiśle. Pierwsze już w pełni wykończone lokale mają ruszyć w ciągu kilkunastu tygodni, tak by funkcjonowały w sezonie zimowym 2022/2023 i by mogli z nich korzystać narciarze szusujący na położonym tuż przy inwestycji stoku Siglany.

Miejscowość jest jednym z najpopularniejszych kurortów górskich w Polsce. Według danych Urzędu Miasta Wisła w latach 2019-2021 w udzielano tu rocznie od 440 do 613 tys. noclegów (dane na podstawie tzw. opłaty klimatycznej). Średnie ceny noclegów w kurorcie według danych największego portalu rezerwacyjnego Booking.com w obiektach wyższej kategorii wynoszą obecnie ok. 300-400 zł na dobę, a w szczycie sezonu – szczególnie zimą – osiągają poziom nawet 600-700 zł za noc.

Fot.: Materiały prasowe WeWell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.