W Warszawie powstaje nowa przestrzeń eventowo-gastronomiczna

0
1254
fot. WXCA/materiały inwestora

Przy warszawskim centrum handlowym Wola Park w przyszłym roku powstanie nowa przestrzeń eventowo-gastronomiczna. Nowe życie otrzymają zabytkowe ogrody i szklarnie Ulricha.

fot. WXCA/materiały inwestora

Rozpoczynają się prace konserwatorskie Szklarni Ulricha przy budynku Wola Parku. Szklarnie stanowią część restaurowanego kompleksu zabytkowych Ogrodów Ulricha, które otworzą się na nowo jako przestrzeń odpoczynku, rekreacji, edukacji i spotkań z kulturą.

Dzięki pozytywnej decyzji wydanej przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, Ingka Centres rozpoczyna prace konserwatorskie na terenie dawnych szklarni Ulricha. Obecnie są one odpowiednio zadaszone oraz ogrodzone, aby ochronić zabytkowe elementy konstrukcyjne i zapobiec niekorzystnym wpływom pogody.

fot. WXCA/materiały inwestora

Już wiosną 2022 roku Ogrody Ulricha będą tworzyć zrewitalizowane Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Pełna zieleni przestrzeń, w której innowacyjność przeplata się z historią. Znajdowały się tu niegdyś pierwsze w Warszawie szklarnie rodziny Ulrichów, w których uprawiano tropikalną roślinność i egzotyczne owoce.

Artur Drączkowski, Kierownik Projektu, Ingka Centres
„Rodzina Ulrichów ma niezwykłą i inspirującą historię, pełną zaangażowania i pasji, dlatego zależy nam na przywróceniu Ogrodom ich dawnej świetności i nadaniu im nowego biegu, zgodnego z oczekiwaniami okolicznych mieszkańców. Stworzymy przestrzeń, w której każdy, od najmłodszych po seniorów, odnajdzie coś dla siebie. Stawiamy przede wszystkim na zieleń, ekologię i zieloną energię, którą w ramach grupy IKEA, pozyskujemy dzięki farmom wiatrowym.”

fot. WXCA/materiały inwestora
fot. WXCA/materiały inwestora

Prace budowlane rozpoczną się z początkiem 2021 roku. Koncepcja rewitalizacji zakłada odnowę m.in. szklarni Ulricha, w których zachowane zostaną jego historyczne elementy – ceglane kominy, ściany szczytowe odzwierciedlające układ budynków szklarniowych oraz część piwniczna z historyczną kolebką – przykryciem łącznika pomiędzy dwiema szklarniami. Zostaną odtworzone ściany bloków zapleczowych oraz, w układzie słupów nowej konstrukcji, kompozycyjny przebieg równolegle ułożonych budynków szklarniowych.

Park Ulricha zyska energooszczędne oświetlenie, zmodernizowaną sieć kanalizacji oraz dodatkowe wyposażenie w postaci ławek, altany ogrodowej. Karczma Soplicowo otworzy się na nowo nie tylko pod nową nazwą, ale też w kształcie sprzed lat, z czasów kiedy rodzina Ulrichów i pracownicy Ogrodów spędzali tu swój czas. Willa Ulricha po odnowie i wyposażeniu w ogródek zewnętrzny stanie się wyjątkowym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy.

fot. WXCA/materiały inwestora
fot. WXCA/materiały inwestora

Artur Drączkowski, Kierownik Projektu, Ingka Centres
„Plany rewitalizacji i rozbudowy Ogrodów Ulricha prowadzimy od 2016 roku. Jest to długi i fascynujący proces ze względu na zabytkowy charakter tego miejsca. Wszelkie znaleziska zostaną udokumentowane i przekazane konserwatorowi zabytków. Będziemy o nich informować na bieżąco na naszej docelowej stronie internetowej.”

Więcej informacji znajdziecie na stronie Ogrody Ulricha

Zainteresowani wynajmem przestrzeni gastronomicznej:

+48 602 319 084

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.