Przy lotnisku koło Suwałk ma powstać hotel

0
448

W sąsiedztwie suwalskiego lotniska władze miasta planują wystawić na sprzedaż działkę o powierzchni 2,23 ha przy ulicy Raczkowskiej, o czym poinformował wiceprezydent Grzegorz Krysa podczas posiedzenia komisji strategii i rozwoju gospodarczego. Teren ten ma być przeznaczony pod zabudowę hotelową, co jest częścią większego planu mającego na celu otwarcie okolicy na działalność usługową, przemysłową i wytwórczą. Dzięki temu możliwe będzie lepsze wykorzystanie potencjału wynikającego z bliskości lotniska.

Działka znajduje się w strategicznym położeniu, rozciągając się od skrzyżowania z ulicą Wojczyńskiego aż do drogi prowadzącej w stronę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To pierwszy z większego pakietu nieruchomości, które miasto zamierza stopniowo wprowadzać na rynek. W planach jest również wyznaczenie terenów pod magazyny produkcyjne, hangary, a nawet tor kartingowy w pobliżu istniejącej latarni VOR.

Przed ogłoszeniem przetargu, który ma się odbyć wiosną, przeprowadzone zostaną prace mające na celu oszacowanie wartości nieruchomości. Jest to ciekawa informacja dla inwestorów z branży hotelarskiej, szczególnie tych zainteresowanych lokalizacją w sąsiedztwie portu lotniczego.

Ogłoszenie przetargu wraz z określeniem warunków sprzedaży i wymagań dotyczących planowanej inwestycji, będzie kolejnym krokiem do realizacji tej inicjatywy, która może przyczynić się do rozwoju infrastruktury hotelarskiej i turystycznej w regionie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.