Premierowa edycja Mistrzostw Dalla Corte Cup pod koniec września

0
1292
28 września w showroomie Best Coffee Systems na warszawskim Żoliborzu odbędą się pierwsze Mistrzostwa Dalla Corte Cup. Główną nagrodą w zawodach będzie tygodniowy wyjazd do Kolumbii oraz 2000 PLN!

Regulamin zakłada start baristów, którzy nie stawali na podium MPB, MPLA, MPCIG, MPBC, MPCT. W ten sposób organizator zamierza promować młodych, utalentowanych baristów, dla których udział w zawodach będzie szansą na obycie ze sceną i sędziami, a jednocześnie chce, aby partycypanci uniknęli zbędnego stresu. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Zawody będą się odbywać w formule pucharowej w trzech rundach:
I runda: Best Latte Art – 24 zawodników startuje w parach w rywalizacji polegającej na jak najlepszym przygotowaniu 2 identycznych kaw mlecznych o wylosowanym wcześniej wzorze Latte Art;
II runda: Best Coffee Cocktail – 12 zwycięzców z rundy I w parach startuje w rundzie II, która polega na przygotowaniu koktajlu na bazie kawy (espresso), alkoholu oraz innych składników;
III runda (finał): Best Profile – 6 finalistów ma za zadanie przygotować i zaprezentować jak najlepsze espresso zaparzone za pomocą ekspresu Dalla Corte Mina.

Zawody sędziować będzie m.in. mistrzyni Świata Baristów – Agnieszka Rojewska, a do rywalizacji staną najlepsi bariści z całej Polski.

Podczas zawodów odbędą się również wydarzenia towarzyszące: cuppingi kaw specialty partnera firmy Best Coffee Systems, warsztaty Coffee in Good Spirits oraz warsztaty z zespołem włoskich ekspertów Dalla Corte. Oprócz nagrody głównej – wycieczki do Kolumbii – organizator przewiduje atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe!

Patronat nad jesiennym wydarzeniem objął portal Horeca Business Club, którego przedstawiciele będą obecni 28 września w showroomie Best Coffee Systems. Relację z zawodów będzie można znaleźć na początku października na naszym kanale video oraz na stronie internetowej. Wśród partnerów premierowej edycji Mistrzostw Dalla Corte Cup znalazły się także firmy Dalla Corte Espresso Systems, Freehand Coffee Roasters, SCM Monin Polska, Brita Polska.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdą Państwo na Facebooku: https://www.facebook.com/events/494805884311006/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.