POT dofinansuje turystykę na obszarach wiejskich

0
135
Polska Organizacja Turystyczna otrzymała fundusze unijne na promocję dobrych praktyk w turystyce na terenach wiejskich. W ramach dwuletniego planu operacyjnego pod szyldem „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich 2018-2019” rządowa agencja przeznaczy na ten cel 625 tys. zł.

Projekt POT ma zaowocować stworzeniem renomowanych produktów turystyki wiejskiej, a następnie ich komercjalizacją, co pozwoli efektywnie wykorzystać potencjał gospodarczy regionów rolniczych. Celem programu rozwojowego jest również popularyzacja wysokich standardów wiejskiej bazy recepcyjnej i jakości oferowanych usług, aktywizacja mieszkańców wsi oraz wymiana doświadczeń.

Reklama

„W ramach projektu przeprowadzony zostanie ogólnopolski konkurs wyłaniający między innymi najlepsze gospodarstwa agroturystyczne, oferty wypoczynkowe proponowane przez rolników i szlaki kulinarne na terenach wiejskich. Nowością z pewnością jest fakt, że do udziału w kampanii promującej wypoczynek na polskiej wsi, zaproszeni zostaną czołowi blogerzy specjalizujący się w tematyce turystycznej” – zdradził Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Wyłonione w konkursie produkty Polska Organizacja Turystyczna zamierza promować zarówno w mediach społecznościowych, jak i w wybranych mediach tradycyjnych o zasięgu ogólnopolskim oraz na rynkach zagranicznych, gdzie działają placówki POT. Program został podzielony na II etapy, a jego realizację zaplanowano na maj-wrzesień br.

Etap I – identyfikacja dobrych praktyk.

1. Konkursy w kategoriach: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi, oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej oraz oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich.
2. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród podczas uroczystej gali.

Etap II – rozpowszechnienie i promocja zidentyfikowanych dobrych praktyk poprzez następujące działania (dla laureatów konkursu):

1. Promocja w Internecie
2. Publikacje prasowe
3. Kampania w social mediach prowadzonych przez POT

„Cieszy nas, iż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi bardzo mocno rozwija swoją działalność w sektorze turystycznym, w tym w targach zagranicznych. POT służy tutaj swoją wiedzą i doświadczeniem. Przyznanie dofinansowania jest dla nas jasnym sygnałem, iż MRiRW priorytetowo traktuje turystykę na obszarach wiejskich oraz formą docenienia profesjonalizmu naszej organizacji” – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!