POT dofinansuje turystykę na obszarach wiejskich

0
1287
Polska Organizacja Turystyczna otrzymała fundusze unijne na promocję dobrych praktyk w turystyce na terenach wiejskich. W ramach dwuletniego planu operacyjnego pod szyldem „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich 2018-2019” rządowa agencja przeznaczy na ten cel 625 tys. zł.

Projekt POT ma zaowocować stworzeniem renomowanych produktów turystyki wiejskiej, a następnie ich komercjalizacją, co pozwoli efektywnie wykorzystać potencjał gospodarczy regionów rolniczych. Celem programu rozwojowego jest również popularyzacja wysokich standardów wiejskiej bazy recepcyjnej i jakości oferowanych usług, aktywizacja mieszkańców wsi oraz wymiana doświadczeń.

„W ramach projektu przeprowadzony zostanie ogólnopolski konkurs wyłaniający między innymi najlepsze gospodarstwa agroturystyczne, oferty wypoczynkowe proponowane przez rolników i szlaki kulinarne na terenach wiejskich. Nowością z pewnością jest fakt, że do udziału w kampanii promującej wypoczynek na polskiej wsi, zaproszeni zostaną czołowi blogerzy specjalizujący się w tematyce turystycznej” – zdradził Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Wyłonione w konkursie produkty Polska Organizacja Turystyczna zamierza promować zarówno w mediach społecznościowych, jak i w wybranych mediach tradycyjnych o zasięgu ogólnopolskim oraz na rynkach zagranicznych, gdzie działają placówki POT. Program został podzielony na II etapy, a jego realizację zaplanowano na maj-wrzesień br.

Etap I – identyfikacja dobrych praktyk.

1. Konkursy w kategoriach: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi, oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej oraz oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich.
2. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród podczas uroczystej gali.

Etap II – rozpowszechnienie i promocja zidentyfikowanych dobrych praktyk poprzez następujące działania (dla laureatów konkursu):

1. Promocja w Internecie
2. Publikacje prasowe
3. Kampania w social mediach prowadzonych przez POT

„Cieszy nas, iż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi bardzo mocno rozwija swoją działalność w sektorze turystycznym, w tym w targach zagranicznych. POT służy tutaj swoją wiedzą i doświadczeniem. Przyznanie dofinansowania jest dla nas jasnym sygnałem, iż MRiRW priorytetowo traktuje turystykę na obszarach wiejskich oraz formą docenienia profesjonalizmu naszej organizacji” – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.