Polak na liście The Best Chef Awards 2021

0
341
Fot.: The Best Chef Awards

W ubiegłym tygodniu odbyła się gala ogłoszenia i wręczenia nagród w konkursie The Best Chef Awards 2021. Na liście nagrodzonych znalazł się jeden Polak, Przemysław Klima szef kuchni restauracji Bottiglieria 1881 w Krakowie.

Bottiglieria 1881 z Przemysławem Klimą to trzecia w Polsce restauracja, która zdobyła gwiazdkę Michelin. Na dziś to jedyna działająca restauracja z tym wyróżnieniem w naszym kraju. Pozostałe restauracje: Senses oraz Atelier Amaro, w wyniku pandemii zakończyły lub wstrzymały swoją działalność – żadna z nich nie ogłosiła w tym zakresie oficjalnego stanowiska.

Konkurs The Best Chef to wydarzenie dedykowane najlepszym szefom kuchni, ale to także duża społeczność, która skupia wokół siebie świadomych i podobnie myślących profesjonalistów.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu otrzymał szef kuchni Dabiz Mu’oz z Restauracji DiverXO w Madrycie. Drugie miejsce zajął szef kuchni Björn Frantzén z Restauracji Frantzén w Sztokholmie. Trzecie miejsce przypadło szefowi kuchni Andoni Luis Aduriz z Restauracji Mugaritz w San Sebastián. I tu ciekawostka, laureat trzeciego miejsca w ubiegłorocznej edycji zajął 45 miejsce.

Nasz jedyny reprezentant Przemysław Klima, szef kuchni restauracji Bottiglieria 1881 w Krakowie, zajął 88 miejsce i tym samym reprezentuje nasz kraj na liście 100 najlepszych szefów kuchni świata.

Więcej informacji o konkursie i nagrodzonych można znaleźć na stronie www.thebestchefawards.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.