Polak na liście The Best Chef Awards 2021

0
433
Fot.: The Best Chef Awards

W ubiegłym tygodniu odbyła się gala ogłoszenia i wręczenia nagród w konkursie The Best Chef Awards 2021. Na liście nagrodzonych znalazł się jeden Polak, Przemysław Klima szef kuchni restauracji Bottiglieria 1881 w Krakowie.

Bottiglieria 1881 z Przemysławem Klimą to trzecia w Polsce restauracja, która zdobyła gwiazdkę Michelin. Na dziś to jedyna działająca restauracja z tym wyróżnieniem w naszym kraju. Pozostałe restauracje: Senses oraz Atelier Amaro, w wyniku pandemii zakończyły lub wstrzymały swoją działalność – żadna z nich nie ogłosiła w tym zakresie oficjalnego stanowiska.

Konkurs The Best Chef to wydarzenie dedykowane najlepszym szefom kuchni, ale to także duża społeczność, która skupia wokół siebie świadomych i podobnie myślących profesjonalistów.

Reklama

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu otrzymał szef kuchni Dabiz Mu’oz z Restauracji DiverXO w Madrycie. Drugie miejsce zajął szef kuchni Björn Frantzén z Restauracji Frantzén w Sztokholmie. Trzecie miejsce przypadło szefowi kuchni Andoni Luis Aduriz z Restauracji Mugaritz w San Sebastián. I tu ciekawostka, laureat trzeciego miejsca w ubiegłorocznej edycji zajął 45 miejsce.

Nasz jedyny reprezentant Przemysław Klima, szef kuchni restauracji Bottiglieria 1881 w Krakowie, zajął 88 miejsce i tym samym reprezentuje nasz kraj na liście 100 najlepszych szefów kuchni świata.

Więcej informacji o konkursie i nagrodzonych można znaleźć na stronie www.thebestchefawards.com

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!