Nowe zasady rozliczania voucherów i bonów (audycja Horeca Radio)

1
1194
Zapraszamy do wysłuchania drugiego odcinka cyklu audycji pt. „Podatki w biznesie hotelowym”, w którym Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy i Partner TPA Poland, odpowiedzialna w firmie za zespół ds. nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową, opowiada o nowych zasadach rozliczania popularnych w hotelarstwie voucherów i bonów.

Małgorzata Dankowska specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym, w szczególności dla branży real estate oraz hotelarskiej. Jest specjalistką w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych, a także autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym publikacji książkowej „Podatki w hotelarstwie” czy „What’s new in taxation of Polish Real Estate Market?”. Brała udział w wielu konferencjach i szkoleniach branżowych, m.in. w październikowym Hotel Meeting Businesswoman Edition.

W 2013 roku Dankowska została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie fuzji i przejęć. Dwukrotnie otrzymała tytuł Women in Tax leaders przyznawany przez International Tax Review. Jest także członkinią International Fiscal Association oraz Stowarzyszenia REIT Polska, a od października współprowadzi w Horeca Radio cykl audycji pt. „Podatki w biznesie hotelowym”, w których udziela wskazówek dotyczących rozwiązywania kwestii podatkowych oraz informuje o najnowszych zmianach w tym zakresie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji pt. „Nowe zasady opodatkowania bonów i voucherów”.

„Nie wszystkie państwa Unii Europejskiej miały taką samą praktykę, jeśli chodzi o opodatkowanie bonów. W skrajnym przypadku mogło się więc zdarzyć, że emitent bonu znajduje się w jednym kraju, a konsumpcja następuje w drugim, i albo oba kraje chcą to opodatkować – bo jeden podmiot mówi, że opodatkowanie następuje w momencie wydania, a drugi, że w momencie konsumpcji – albo pozostają one nieopodatkowane. Komisja Europejska zauważyła tutaj pewne pole nieścisłości, więc należało to skonkretyzować.”

Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy i Partner TPA Poland

Pobierz audycję w formacie MP3

Partnerzy audycji:

        

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.