Po hotelarstwie czas na gastronomię. Rząd pozwoli na warunkowe otwarcia restauracji i barów!

0
294

Jak wynika z informacji przekazanych na Twitterze przez dziennikarza RMF FM Krzysztofa Berendę, od poniedziałku 18 maja działalność usługową będą mogły wznowić niektóre bary, restauracje i lokale gastronomiczne. Rząd stawia jednak kilka warunków.

Częściowe zniesienie obostrzeń dla sektora gastronomicznego dotyczy wyłącznie ogródków restauracyjnych, gdzie obsługiwać będą zatrudnieni kelnerzy. Zgodnie z planowanym rozporządzeniem, stoliki na świeżym powietrzu powinny być rozstawione w odległości co najmniej dwóch metrów. Wykluczone pozostaje natomiast przyjmowanie klientów wewnątrz lokalu, w tym popularne w wielu regionach „zamawianie przy ladzie”. Zastrzeżenia może budzić fakt, iż w początkowym etapie sektorowego „odmrażania” klienci nie będą zobowiązani do przychodzenia w maseczkach czy rękawiczkach, z kolei obsługa nie będzie musiała mierzyć im temperatury.

Reklama

Kilka dni temu pojawiły się również informacje na temat ponownego uruchomienia stref gastronomicznych w galeriach handlowych (tzw. food courtów). Obligatoryjny pozostanie odstęp pomiędzy stolikami (2m), a dodatkowo przy jednym stoliku będzie mogła znajdować się wyłącznie jedna osoba lub rodzina.

Obecne restrykcje zezwalają wyłącznie na sprzedaż posiłków na wynos lub w opcji z dostawą do domu, z której w dobie pandemii koronawirusa zaczyna korzystać coraz więcej Polaków. O romantycznych kolacjach przy świecach w ekskluzywnych restauracjach albo spotkaniach towarzyskich w gronie znajomych organizowanych w pubach czy barach na razie można jednak zapomnieć.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!