Nowy/stary hotel w Kluczborku

0
2560
Fot.: Hotel Spałka

W Kluczborku przy ul. Waryńskiego 16 zainstalowano na budynku nowy szyld Hotel Amaritz. Nowa nazwa, jednak wcześniej był tu już hotel.

Jest to nowa nazwa 4-gwiazdkowego hotelu, który wcześniej działał pod nazwą Hotel Spałka. To największy obiekt w Kluczborku. Został otwarty w 2013 roku. Mieści się w zabytkowym budynku, który został odrestaurowany i jednocześnie rozbudowany.

Hotel Spałka został zamknięty w marcu 2020 roku, a więc w chwili ogłoszenia epidemii w Polsce. Nie podano kiedy obiekt ponownie będzie chciał przyjąć gości i jak się okazuje nie otworzył się do tej pory. Po tak długiej przerwie obiekt wznowi swoją działalność w lipcu br. Nastąpi to dopiero po uzyskaniu stosownych pozwoleń i kategoryzacji.

Właściciel hotelu się nie zmienił, a jedynie po tak długim przestoju zdecydował się na rebranding. Obiekt posiada 23 pokoje, trzy apartamenty, restaurację, pub, sale konferencyjne, strefę spa z basenem, saunami, gabinetami masażu oraz salą fitness.

Jak informuje serwis klubork.naszemiasto.pl na rynku w sąsiedztwie Hotelu Amaritz są dwa obiekty noclegowe: Hotel Korona oraz Zajazd Castello. Natomiast hotel Stobrawa ma zostać przebudowany na lokale mieszkalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.