Moc mlecznych atrakcji podczas Światowego Dnia Mleka

0
244

Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ  odbył się 8 czerwca 2019 r. Jego program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Światowy Dzień Mleka jest zorganizowany z inicjatywy firmy MLEKOVITA już od 1998 roku.

Po rozpoczynającym część oficjalną występie Ludowego Zespołu Regionalnego Mazowia Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński oficjalnie otworzył obchody Światowego Dnia Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ, wznosząc symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Chwilę później wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu wręczonych zostało 20 odznak „Zasłużony dla  Spółdzielczości Mleczarskiej”, przyznanych uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Reklama

Mając na względzie zmieniający się styl życia, MLEKOVITA towarzyszy klientom w działaniach prozdrowotnych, a doskonałym tego przykładem jest dzisiejszy Światowy Dzień Mleka w Polsce, którego celem jest zwrócenie uwagi na prozdrowotne właściwości mleka, ponieważ mleko jest produktem naturalnym i odżywczym, który powinien znaleźć się w codziennej diecie każdego człowieka. Bo z mleka się nigdy nie wyrasta. Dlatego dzisiejsza uroczystość promuje mleko i jego przetwory w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci, a jako gospodarz tego wydarzenia pragnę podkreślić, że nasze dzisiejsze spotkanie przypomina o konieczności promowania polskiej żywności – mówił Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA , rozpoczynając część oficjalną.

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ to okazja do świętowania dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że wspólnie budują jedną z największych europejskich firm, producenta i eksportera nabiału o ugruntowanej renomie na świecie. – Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i z naszej historii, ale stale stawiamy sobie nowe cele i wyzwania. Ważne jest, by wykorzystać ten szczególny czas do podejmowania wielkich, śmiałych projektów, czyli takich przedsięwzięć, których realizacja zapewni kolejnym pokoleniom lepszą przyszłość, bezpieczeństwo i fundament pod przyszłe sukcesy – podkreślał Dariusz Sapiński.

Ważne, abyśmy my, obywatele polscy, uwierzyli w wysoką jakość produktów MLEKOVITY, a tym samym w wysoką jakość naszej pracy – bo przecież to my te produkty wytwarzamy. I jesteśmy z nich dumni. Kupując produkty MLEKOVITY, wszyscy przyczyniamy się do wzrostu stabilnego funkcjonalnego dochodu narodowego, to jest poprawy naszego poziomu życia – dodał.

W dalszej części programu przygotowany został szereg atrakcji: występy artystów polskiej sceny muzycznej: Boryssa, zespołu News i koncert MARGARET oraz kabaretu Łowcy.B. Podczas części artystyczno-rozrywkowej odbył się również pokaz Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin. Na lubiących rywalizację czekały tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z czasem 8,34 s wygrał Wiesław Szydłowski, oraz Mistrzostwa Dojenia Sztucznej Krowy, które w swoich kategoriach wygrali Magdalena Domonowska (1640 ml w 30 s) i Paweł Safaryn (2256 ml w 30 s). Wiele atrakcji czekało także na najmłodszych, m.in. konkursy partnerów wydarzenia, stoisko „Mleko z klasą” z animatorami czy dmuchany plac zabaw.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.