Moc mlecznych atrakcji podczas Światowego Dnia Mleka

0
995

Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ  odbył się 8 czerwca 2019 r. Jego program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Światowy Dzień Mleka jest zorganizowany z inicjatywy firmy MLEKOVITA już od 1998 roku.

Po rozpoczynającym część oficjalną występie Ludowego Zespołu Regionalnego Mazowia Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński oficjalnie otworzył obchody Światowego Dnia Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ, wznosząc symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Chwilę później wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu wręczonych zostało 20 odznak „Zasłużony dla  Spółdzielczości Mleczarskiej”, przyznanych uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Mając na względzie zmieniający się styl życia, MLEKOVITA towarzyszy klientom w działaniach prozdrowotnych, a doskonałym tego przykładem jest dzisiejszy Światowy Dzień Mleka w Polsce, którego celem jest zwrócenie uwagi na prozdrowotne właściwości mleka, ponieważ mleko jest produktem naturalnym i odżywczym, który powinien znaleźć się w codziennej diecie każdego człowieka. Bo z mleka się nigdy nie wyrasta. Dlatego dzisiejsza uroczystość promuje mleko i jego przetwory w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci, a jako gospodarz tego wydarzenia pragnę podkreślić, że nasze dzisiejsze spotkanie przypomina o konieczności promowania polskiej żywności – mówił Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA , rozpoczynając część oficjalną.

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ to okazja do świętowania dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że wspólnie budują jedną z największych europejskich firm, producenta i eksportera nabiału o ugruntowanej renomie na świecie. – Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i z naszej historii, ale stale stawiamy sobie nowe cele i wyzwania. Ważne jest, by wykorzystać ten szczególny czas do podejmowania wielkich, śmiałych projektów, czyli takich przedsięwzięć, których realizacja zapewni kolejnym pokoleniom lepszą przyszłość, bezpieczeństwo i fundament pod przyszłe sukcesy – podkreślał Dariusz Sapiński.

Ważne, abyśmy my, obywatele polscy, uwierzyli w wysoką jakość produktów MLEKOVITY, a tym samym w wysoką jakość naszej pracy – bo przecież to my te produkty wytwarzamy. I jesteśmy z nich dumni. Kupując produkty MLEKOVITY, wszyscy przyczyniamy się do wzrostu stabilnego funkcjonalnego dochodu narodowego, to jest poprawy naszego poziomu życia – dodał.

W dalszej części programu przygotowany został szereg atrakcji: występy artystów polskiej sceny muzycznej: Boryssa, zespołu News i koncert MARGARET oraz kabaretu Łowcy.B. Podczas części artystyczno-rozrywkowej odbył się również pokaz Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin. Na lubiących rywalizację czekały tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z czasem 8,34 s wygrał Wiesław Szydłowski, oraz Mistrzostwa Dojenia Sztucznej Krowy, które w swoich kategoriach wygrali Magdalena Domonowska (1640 ml w 30 s) i Paweł Safaryn (2256 ml w 30 s). Wiele atrakcji czekało także na najmłodszych, m.in. konkursy partnerów wydarzenia, stoisko „Mleko z klasą” z animatorami czy dmuchany plac zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.