[LIVE] Wakacje 2020 – co planują turyści?

1
1219

Zapraszamy na kolejne spotkanie LIVE, 01 kwietnia (środa) o godzinie 20:00. Dziś Rafał Krzycki przedstawi wyniki ankiety dotyczącej planów wakacyjnych Polaków. 

Skąd wziął się pomysł na przeprowadzenie ankiety? Opowiada jej twórca Kamil Maroszek  dyrektor Hotelu Pod Jedlami w Wiśle:

„Osoby zarządzające hotelami oraz Revenue Managerowie w naszej branży działają na podstawie danych historycznych, które przekuwają w predykcje dotyczące popytu na usługi hotelu w przyszłości. Przewidywania te pomagają w tworzeniu zawartości oferty i determinują politykę cenową hotelu. Nasz aktualny dramat ma dwa podstawowe aspekty – po pierwsze totalny brak przychodu, po drugie niemożność przewidywania przyszłego popytu. Co ciekawe i – wydawałoby się – niemożliwe, nie wiemy też jakie będzie nasze otoczenie konkurencyjne! Mamy teraz dwa wyjścia – opcja pierwsza to nie robić nic – stać z przerażeniem w miejscu, czekając na koniec epidemii, by po opadnięciu kurzu ocenić jakie wywołała skutki. Opcja druga – próbować. Nasza ankieta jest właśnie próbą – chcemy sprawdzić jakie są aktualnie nastroje turystyczne. Co ważne – po zgromadzeniu wyników z niemal 3000 ankiet już teraz wiemy, że odpowiedzi na niektóre pytania będą zadziwiające i inspirujące do działania. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona wypełniających – tylko wtedy będzie można wyciągnąć rozsądne wnioski z badania. Zdecydowanie chcielibyśmy powtórzyć ankietę przynajmniej raz, prawdopodobnie po świętach wielkanocnych, by zobaczyć jak bardzo rozwój sytuacji wpłynął na deklaracje ankietowanych. Choć oczywiście ankiety nie możemy traktować jako przeprowadzone zgodnie z regułami badanie naukowe czy socjologiczne – liczymy na to, że wnioski pozwolą hotelom lepiej przygotować się do wakacji, jesieni czy zimy. Możemy zdradzić, że na dzień dzisiejszy definitywną rezygnację z wyjazdu wakacyjnego deklaruje zaledwie 17% ankietowanych. Trzeba również pamiętać, że część z nich nie zamierzała wyjeżdżać, więc realny wpływ epidemii na decyzje wakacyjne wydaje się być niewielki. Warto jednak podkreślić, że sytuacja będzie się zmieniać – jesteśmy przekonani, że zaniechanie wyjazdu w ankiecie ponowionej za miesiąc zdeklaruje znacznie wyższa ilość osób. Inna ciekawa obserwacja: zaledwie 23% osób deklaruje, że kluczowa jest możliwość bezkosztowej anulacji na krótko przez datą wyjazdu. Analizując wyniki ankiety postaramy się wyciągnąć jak najwięcej wniosków, które mogą pomóc hotelarzom. Jako inicjator ankiety, a jednocześnie dyrektor hotelu wypoczynkowego w miejscowości turystycznej, mam ogromną nadzieję, że dostaniemy szansę wdrożenia ich w życie”.

Pytania można wysyłać na naszego maila [email protected]. Będzie można je zadać także podczas trwania audycji. Komentarze można dodawać na profilu Horeca Business Club  Do zobaczenia!

1 KOMENTARZ

  1. Jak się uda to polecę na Kanary enterem tak jak w tamtym roku. Ale na razie nic nie planuję. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.