[Hotel Meeting] Cezary Sarnecki – Od standardu USALI do modelu Break-Even Point

0
1086

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji Hotel Meeting. Tym razem spotykamy się 14 października w Airport Hotel Okęcie. Rada programowa zadbała, aby tematy poszczególnych prezentacji były jak najbardziej interesujące i aktualne. Cezary Sarnecki w trakcie swojego wystąpienia zajmie się m. in. zagadnieniem, o ile więcej pokoi hotelowych należy sprzedać, aby skompensować wzrost wybranych kosztów?

Dodatkowo w trakcie wystąpienie Cezary Sarnecki przedstawi następujące zagadnienia:

  • Co to jest standard USALI i dlaczego jest on niezbędny do efektywnego zarządzania obiektem hotelowym
  • Klasyfikacja kosztów hotelowych ze względu na ich zmienność
  • Case study – z wykorzystaniem Modelu Break-Even Point, w którym łączymy standard USALI z klasyfikacją kosztów. Dzięki modelowi pokazujemy wpływ zmiany kosztów jednostkowych wybranych czynników na niezbędny wzrost sprzedaży hotelowej w celu ich kompensacji. Zaprezentujemy aktualne wyzwania związane z wzrostem cen energii elektrycznej, kosztów osobowych lub innych czynników. Model wylicza konieczną zmianę w ilościowej sprzedaży pokoi, frekwencji oraz globalną zmianę zysku.

Partner w SECCO Hospitality Financial Management

Cezary Sarnecki jest związany od ponad 14 lat z branżą hotelarską. W czasie swojej pracy pełnił funkcje Głównego Księgowego i Dyrektora Finansowego w Hotelu Courtyard by Marriott, a także Dyrektora Generalnego Hotelu DeSilva Katowice i Dyrektora Finansowego w grupie Hotele DeSilva.
Trener i wykładowca w różnych organizacjach szkoleniowych – w tym w projektach szkoleniowych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego na studiach podyplomowych HoReCa Manager. Autor kilkudziesięciu artykułów dedykowanych USALI i controllingowi w branży hotelarskiej publikowanych w czasopismach branżowych „Hotelarz”, „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”, „Zarządzanie i Controlling”, „Biznes Hotel” oraz w wydawnictwach akademickich. Absolwent studiów doktoranckich SGH i międzynarodowych studiów MBA realizowanych przez Uniwersytet Warszawski. Certyfikowany Główny Księgowy i członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, trener i konsultant ds. USALI w austriackiej firmie consultingowej Gransier & Associates.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM KONFERENCJI HOTEL MEETING 

Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, zatem zachęcamy do błyskawicznej rezerwacji za pomocą platformy Evenea!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.